تحلیل گران پیش بینی می کنند میزان سود سامسونگ در سال ۲۰۱۵ رشدی مناسب داشته باشد

تحلیل گران پیش بینی می کنند میزان سود سامسونگ در سال ۲۰۱۵ رشدی مناسب داشته باشد

تحلیل گران پیش بینی می کنند میزان سود سامسونگ در سال ۲۰۱۵ رشدی مناسب داشته باشد

با وجود اینکه گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج به زودی بدل به پرفروش ترین موبایل های تاریخ سامسونگ خواهند شد اما حتی این مسئله نیز سبب نگشته تا ارزش سهام کمپانی کره ای به شکل جنون آمیزی دچار تحول شود.

سهام برند مورد بحث طی سال جاری تنزلی ۶ درصدی داشته و انتظار می رود به زودی این شرکت گزارش مالی خودش برای سه ماهه دوم ۲۰۱۵ را با آمار و ارقامی نزدیک به برآیندهای پیشین صورت گرفته توسط تحیل گران منتشر نماید که البته این خبر چندان هم ناخوشایند نیست.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در همین راستا و بر مبنای بررسی که توسط ۳۹ کارشناس صورت گرفته، انتظار می رود سامسونگ در گزارش خود خبر از سود عملیاتی برابر با ۶.۴ میلیارد دلار بدهد، که این رقم با آنچه در بازه ی زمانی مشابه سال گذشته اعلام گشته بود یکسان است و البته حکایت از رشدی بیست درصدی در قیاس با سه ماهه اول سال جاری دارد.

گفتنیست کارشناسان یاد شده نسبت به آنچه در بالا ذکر گشت چندان شور و هیجانی ندارند و حتی ۲۰ نفر از آنها به صورت متوسط ارقام مرتبط به پیش بینی هایشان را ۳.۹٪ کاهش داده اند. البته با وجود کاهش برآیندهای مذکور بازهم تاکید می شود که ۲۰۱۵، سالی خواهد بود که سامسونگ خودش را بازیابی نموده و مجدداً شروع به درخشیدن در عرصه تکنولوژی می کند.

در حال حاضر انتظار می رود کره ای ها برای کل سال جاری سود عملیاتی معادل ۲۴.۷ میلیارد دلار آمریکا داشته باشند، که این عدد در سال قبل با ۲۲.۲ میلیارد دلار برابری می کرده است. برای محقق گشتن مقدار مورد بحث سامسونگ می بایست قدرتمند تر از هر زمان دیگری ظاهر شده و طبق گمانه زنی های انجام گشته، در سه ماهه سوم و چهارم امسال به ترتیب به ۶.۴۹ و ۶.۶۶ میلیارد دلار سود عملیاتی به دست آورد.

باور اکثریت اهالی بازار نیز بر این است که سامسونگ با اشتباه در تحلیل میزان تقاضا برای گلکسی اس ۶ اج و تولید کم آن تا کنون فرصت بسیار بزرگی را از دست داده و می توانسته سودآوری به مراتب بیشتری را تجربه نماید.

هر چند این کمپانی حالا می گوید مشکلات قبلی را از سر راه برداشته و می تواند جدیدترین دستاورد خودش را مطابق حجم تقاضای بازار تولید نماید، ولی نباید از خاطر برد که به زودی نسل جدید آیفون رونمایی می شود و گلکسی اس ۶ اج باید به جنگ غول به روز شده ی رقیب آمریکایی برود.

اپل با تغییر سایز نمایشگر آیفون هایش به ۴.۷ و ۵.۵ اینچ قادر گشت در اولین سه ماهه پس از عرضه ی آنها رکوردی به یاد ماندنی بر جای گذارد و ۷۴.۵ میلیون دستگاه موبایل بفروشد.حالا نیز برند ساکن کوپرتینو گمان می کند که سلاحی قوی به نام فورس تاچ بر علیه کره ای ها در دست دارد، قابلیتی که تا پیش از این در اسمارت واچش به کار بسته و اکنون زمزمه ی حضورش در نسل بعدی آیفون به گوش می رسد.

فورس تاچ سبب می گردد مقدار فشار وارده از سمت کاربر به نمایشگر اندازه گیری شده و بر حسب همین موضوع دستوارت مختلفی اجرا شود، لذا گمان می رود حضور آن در اسمارت فون های اهالی کوپرتینو ویژگی های خاص و یکتایی را در پی داشته باشد. برای مثال یک کاربر آیفون احتمالاً خواهد توانست با یک فشار شدید بر روی صفحه نمایش موبایلش، ویدئوی در حال پخش یوتوب را در وضعیت فست فوروارد قرار دهد و سپس با یکبار تپ نمودن مجدداً آن را متوقف کند.

البته دور از ذهن نیست سامسونگ گلکسی اس ۶ اج پلاس، موبایلی که این روزها زیاد در موردش می شنویم را، با امکاناتی ویژه آماده سازی نماید. ناگفته نماند بر طبق شنیده ها حدس زده می شود اس ۶ اج پلاس نسخه ای با نمایشگر بزرگتر از اس ۶ اج خواهد بود که به چیپست شش هسته ای اسنپدراگون ۸۰۸ در کنار پردازنده ی گرافیکی آدرنو ۴۱۸ تجهیز شده است.

همپای اسمارت فون مورد اشاره غول تکنولوژی کره ای به یقین از گلکسی نوت ۵ نیز در نمایشگاه IFA‌ امسال و طی ماه سپتامبر پرده برخواهد داشت و امید دارد این فبلت ها بدل به اسلحه هایی قدرتمند و ویرانگر در مقابل رقبا شوند. حال باید منتظر ماند و دید این امید به واقعیت می پیوندد یا خیر.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل