ساخت نوعی مچبند توری از جنس نقره برای تسکین دردهای مفصلی

ساخت نوعی مچبند توری از جنس نقره برای تسکین دردهای مفصلی

ساخت نوعی مچبند توری از جنس نقره برای تسکین دردهای مفصلی

پزشکان معمولا به بیماران توصیه می کنند که برای تسکین دردهای مفصلی خود، موضع درد را گرم نگه دارند. این کار نیز یا از طریق یک بطری یا کیسه آب گرم انجام می شود یا با استفاده از پدهای حرارتی که باید به برق متصل شوند.

حالا اما دانشمندان کره ای و آمریکایی موفق به ساخت نوعی توری نازک شده اند که انرژی مورد نیازش را از باتری تامین کرده و حرارت لازم برای گرم کردن بدن را تولید می کند.

این توری دربرگیرنده نانوسیم های متصل به هم و ساخته شده از نقره است که میان دو لایه عایق الاستومر با خاصیت ارتجاعی در برابر حرارت قرار داده شده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هم سیم ها و هم الاستومر به کار گرفته شده در این توری قابل بزرگ شدن و یا جمع شدن هستند و می توانند شکل زانو و یا مچ را به خود بگیرند.

مچبندهای ساخته شده با استفاده از این توری در جای خود باقی می مانند و حتی زمانی که مفاصل در حال حرکت باشند همچنان از خود حرارت تولید می کنند.

silver-mesh-heat-wrap-2

بنابر گفته دانشمندان، علیرغم آنکه ابزارهای مشابه به این، پیشتر هم ساخته شده بود، اغلب آنها با استفاده از فرایندهای تولیدی بسیار پیچیده یا مواد گران قیمتی نظیر ناتیوب های کربنی و طلا ساخته می شدند، در عوض فرایند تولید این توری بسیار ساده و البته ارزان قیمت است.

تیم سازنده این محصول اعلام کرده اند که علاوه بر کاربرد این تکنولوژی در توانبخشی و درمان دردهای مفصلی، می توان از آن در ساخت لباس های ویژه پرش در آسمان و یا صندلی های حرارتی در اتومبیل ها بهره گرفت.

این تیم تحقیقاتی شامل دانشمندانی از موسسه علوم پایه کره، دانشگاه ملی سئول و دانشگاه ملی Pusan بوده و علاوه بر این پژوهشگرانی از دانشگاه هاروارد ایالات متحده آمریکا نیز با آنها همکاری داشته اند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل