سامسونگ هفتمین دوره سه ماهه همراه با کاهش سود خود را پیشبینی کرد

سامسونگ هفتمین دوره سه ماهه همراه با کاهش سود خود را پیشبینی کرد

سامسونگ هفتمین دوره سه ماهه همراه با کاهش سود خود را پیشبینی کرد

سامسونگ باور دارد که سود عملیاتی اش در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، نسبت به سال گذشته و مقطع مشابه، با ۴ درصد کاهش رو به رو خواهد بود. در سال گذشته، شرکت کره ای موفق شده بود در سه ماهه دوم، به سودی برابر با ۶.۲۶ میلیارد دلار دست پیدا کند اما این بار، مدیران مالی این شرکت باور دارند که سود عملیاتی سامسونگ در دوره سه ماهه ای که گذشت، احتمالا برابر با ۶.۱۲ میلیارد دلار است.

در صورتی که پیشبینی سامسونگ به حقیقت بدل گردد، می توان گفت شاهد هفتمین دوره ای هستیم که این شرکت به شکل مداوم با کاهش درآمد رو به رو گشته. تمام این مسائل در حالی اتفاق می افتند که گلکسی های جدید از فروش بسیار خوبی برخوردار بوده و بخش ساخت چیپ و چیپست این کارخانه با افزایش درآمد رو به رو بوده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این پیشبینی از آنجایی اهمیت بسیار بالایی دارد که می توان گفت اولین دوره ی فروش گلکسی ها را در بر گرفته است. شرکت کره ای هر دو موبایل محبوب خود را در ماه آوریل روانه ی بازار کرد و تحلیلگران نیز در انتظار یک جهش درآمدی نسبت به سال و دوره های گذشته بودند؛ کاهش درآمدهای سامسونگ همزامان و به واسطه فروش بسیار نا امید کننده ی گلکسی اس ۵ روی داده بود.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی سامسونگ، گلکسی های جدید خوب فروخته اند اما همین فروش عالی نیز سبب نگشته تا کره ای ها بتواند بخش الکتریک خود را به رشد سودآوری بازگرداند.

تحلیلگری به نام Yoo Eui-hyung در همین رابطه به بلومبرگ می گوید: «انتظارات از فروش گلکسی اس ۶ بی اندازه و بیش از حد بالا بوده اند. تحلیلگران مختلف نیز اخیرا نظر خودشان را در خصوص فروش گلکسی اس ۶ تغییر داده اند زیرا مدل Edge فروش خوبی داشته. این در حالیست که نمونه اصلی به دلیل تفاوت های اندک خود به آیفون ۶، نتوانسته به پیشبینی های اولیه دست پیدا کند.»

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل