بوئینگ پتنت مربوط به یک موتور جت با سوخت هسته ای را به ثبت رساند

هفته گذشته دفتر علائم تجاری و پتنت های ایالات متحده آمریکا، پرونده مربوط به پتنتی را از سوی سه تن از کارکنان بوئینگ به نام های رابرت بادیکا، جیمز هرزبرگ و فرنک چندلر دریافت کرد که به یک موتور هواپیما با سوخت لیزری و هسته ای مربوط می شد.

تولید کنندگان هواپیما مرتبا در تلاشند تا راه های جدید و البته مقرون به صرفه تری را برای تامین انرژی محصولات خود بیابند و این موتور لیزری نیز جدیدترین ایده ایست که تاکنون از سوی مهندسان بوئینگ و در راستای هدف مذکور ارائه گردیده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنی است که هواپیماهای به خدمت گرفته شده در خطوط هوایی مدرن نظیر Boeing Dreamliner از موتورهای توربو فن متعدد برای تامین انرژی مورد نیاز خود بهره می گیرند که در آنها از تعدادی فن و توربین برای فشرده سازی هوا و احتراق سوخت به منظور تولید انرژی بهره گرفته می شود.

حال، موتوری که پتنت آن از سوی بوئینگ به ثبت رسیده از روشی کاملا متفاوت و مبتکرانه برای این منظور استفاده می کند. براساس اسناد مربوط به این پتنت، موتور لیزری یاد شده قابلیت تامین انرژی راکت ها، موشک ها و حتی فضاپیماها را نیز داردکه این می تواند خبر بسیار خوبی برای صنایع هوا و فضا و همچنین نظامی باشد.

لازم به یادآوری است که این موتور تاکنون تولید نشده و صرفا پتنت مربوط به آن به ثبت رسیده است و مشخص نیست که آیا به این زودی ها شرکتی اقدام به تولید آن خواهد کرد یا خیر. در ادامه فرایند عملکرد این موتور به صورت تصویری در اختیارتان قرار می گیرد.

این موتور با تاباندن پرتوهای لیزری روی مواد رادیواکتیو نظیر دوتریوم و تریتیوم کار می کند.

این موتور با تاباندن پرتوهای لیزری روی مواد رادیواکتیو نظیر دوتریوم و تریتیوم کار می کند.

پرتو متصاعد شده از لیزرها مواد رادیواکتیو را تبخیر کرده و باعث ایجاد نوعی شکافت در آن می شوند و در واقع نوعی انفجار هسته ای کوچک در موتور رخ می دهد.

پرتو متصاعد شده از لیزرها مواد رادیواکتیو را تبخیر کرده و باعث ایجاد نوعی شکافت در آن می شوند و در واقع انفجار هسته ای کوچکی در موتور رخ می دهد.

در نتیجه این انفجار هسته ای کوچک مقداری هیدروژن و یا هلیوم تولید می شود که در فشارهای بسیار بالا از قسمت انتهایی موتور خارج می شود و انرژی مورد نیاز برای هواپیما تولید می گردد.

در نتیجه این انفجار هسته ای کوچک، مقداری هیدروژن و یا هلیوم تولید می شود که در فشارهای بسیار بالا از قسمت انتهایی موتور خارج می شود و انرژی مورد نیاز برای هواپیما را تولید می کند.

در عین حال، دیواره داخلی بخشی از موتور که پوششی از اورانیوم 238 دارد با نوترون های دارای سطح انرژی بالا که در نتیجه واکنش های هسته ای تولید شده وارد عمل شده و گرما تولید می کند.

در عین حال، دیواره داخلی بخش احتراق موتور که پوششی از اورانیوم 238 دارد با نوترون های دارای سطح انرژی بالا که در نتیجه واکنش های هسته ای تولید شده وارد عمل شده و گرما تولید می کند.

موتور با فعال کردن سیستم خنک کننده در سمت دیگر واحد احتراق پوشیده شده از اورانیوم این حرارت را مهار می کند.

موتور با فعال کردن نوعی سیال خنک کننده (Coolant) در سمت دیگر واحد احتراق پوشیده شده از اورانیوم این حرارت را مهار می کند.

در این مرحله خنک کننده که انرژی مورد نیازش را از طریق حرارت تولید شده به دست آورده به داخل یک توربین و ژنراتور فرستاده می شود و در آنجه الکتریسیته مورد نیاز برای لیزرها را تامین می کند.

در این مرحله سیال که انرژی مورد نیازش را از طریق حرارت تولید شده به دست آورده به داخل توربین و ژنراتور فرستاده می شود و در آنجه الکتریسیته مورد نیاز برای لیزرها را تامین می کند.

این موتور به غیر از مواد رادیواکتیو به میزان بسیار کمی هم به منابع انرژی خارجی نیاز دارد.

این موتور به غیر از مواد رادیواکتیو به میزان بسیار کمی هم به منابع انرژی خارجی نیاز دارد.

منبع:
businessinsider
برچسب ها

مطالب مرتبط

با هواپیمای هایپرسونیک ماخ ۵ بوئینگ عرض اقیانوس اطلس را در کمتر از ۲ ساعت طی کنید

گرچه مدیرعامل بوئینگ اعتراف دارد که دست کم بیست سال زمان نیاز است تا ایده هواپیمای مسافری هایپرسونیک این شرکت عملی شود، اما اهداف پشت ماخ ۵ بوئینگ آنقدر بلندپروازانه است که می تواند تحولی عظیم را در صنعت حمل و نقل تجاری به وجود بیاورد.فقط کافیست بدانید که پرواز ۸ و نیم ساعته لندن... ادامه مطلب

هواپیماهای بوئینگ سقوط‌کرده از سنسورهای ایمنی آپشنال بی‌بهره بودند

در روزهای اخیر ماجرای سقوط دو فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 مکس 8 در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت و باعث شده خطوط هوایی در سراسر دنیا تا اطلاع ثانوی استفاده از این هواپیما را به حالت تعلیق درآورند.طبق تحقیقات انجام شده علت سقوط بوئینگ ها، جهت گیری غیر قابل کنترل دماغه هواپیما به... ادامه مطلب

آمریکا از سال آینده خود فضانوردان ناسا را به فضا می فرستد

از زمان بازنشسته شدن آخرین شاتل فضایی ناسا تحت عنوان «آتلانتیس» که در سال 2011 میلادی مأموریت پایانی خود را انجام داد، سازمان ناسا برای فرستادن فضانوردان خود به مدار زمین، محتاج راکت های سایوز روسی بوده و به ازای انتقال هر فضانورد مبلغ 82 میلیون دلار را به روس ها پرداخته است.حالا «جیم برایدنستاین»... ادامه مطلب

چهار سال زندان در انتظار مرد چینی به علت تلاش برای هک کردن هواپیماهای نظامی آمریکایی

یک تاجر چینی که در ماه مارس به اقدامامات خود مبنی بر هک کردن شبکه کامپیوتری هواپیمای بوئینگ و سایر پیمانکاران وزارت دفاع آمریکا اعتراف کرده بود، روز گذشته به تقریباً چهار سال زندان محکوم شد.«سو بین» (Su Bin) پنجاه و یک ساله، محکوم است که در تلاش نیروهای چینی برای کسب اطلاعات حساس نظامی آمریکایی... ادامه مطلب

توسعه نرم افزار بوئینگ 737 مکس به کارمندان کم تجربه هندی سپرده شده بود

پس از وقوع دو حادثه مرگبار و وضع محدودیت های بسیار توسط سازمان هوانوردی آمریکا، مهندسین هندی مسئول حادثه های اخیر بوئینگ 737 مکس شناخته شده اند.به گزارش بلومبرگ، توسعه نرم افزار این هواپیما به شرکت های هندی HCL و Cyient Ltd سپرده شده بود که اکثر کارمندانشان جوانانی هستند که به تازگی از دانشگاه... ادامه مطلب

خلبانان سیستم پرواز خودکار بوئینگ 737 را عامل دو سقوط مرگبار اخیر می‌دانند

جهت گیری ناگهانی دماغه هواپیما به سمت پایین، آموزش ناکافی خلبانان درباره سیستم پرواز خودکار و اطلاعات ناقص دفترچه راهنما، مشکلاتی هستند که خلبانان آمریکایی درباره هواپیمای جت مسافربری بوئینگ 737 مکس 8، که اخیراً دو سقوط مرگبار را در پرونده داشته، گزارش کرده اند.این گزارش ها که بازتاب وسیعی هم در خبرگزاری های مختلف... ادامه مطلب

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟