نوکیا به شکل رسمی در پی یافتن یک همکار تجاری برای ساخت موبایل های هوشمند است

نوکیا به شکل رسمی در پی یافتن یک همکار تجاری برای ساخت موبایل های هوشمند است

نوکیا به شکل رسمی در پی یافتن یک همکار تجاری برای ساخت موبایل های هوشمند است

نوکیا امروز در بیانیه ای رسمی عنوان نمود که می خواهد دوباره به صنعت ساخت تلفن های هوشمند بازگردد. بر اساس گفته های آقای Robert Morlino، سخنگوی بخش تکنولوژی شرکت یاد شده، نوکیا علاقه دارد تا با همکاری یک کمپانی دیگر، به بازار موبایل های هوشمند بازگردد هرچند که در پی این همکاری، شرکت فنلاندی در اصل تولید کننده خود دستگاه های موبایل نخواهد بود.

آقای Morlino در این خصوص یادآور می شود که در گذشته زمانی که نوکیا بخش دستگاه ها و همچنین تجارت سرویس های خود را به مایکروسافت فروخت، در واقع بخش هایی نظیر «بازاریابی، تولید و شبکه های توزیع» خود را نیز تسلیم شرکت ساکن ردموند نموده.

اکنون بر اساس گفته های سخنگوی شرکت فنلاندی، نوکیا در پی یافتن یک کمپانی «با شهرتی در سطح جهانی» است تا همکاری اش را با آن آغاز نموده و با استفاده از برند «نوکیا»، موبایل های خود را به واسطه شریک تجاری جدید به تولید رسانده، بازاریابی نموده، آنها را توزیع کرده و از همه مهم تر، سپس مشتریان را نیز پشتیبانی کند. در این همکاری، نوکیا در واقع وظیفه هدایت بخش طراحی و متمایز نمودن محصولات خود از سایر تولید کنندگان را بر عهده خواهد داشت.

در بیانیه رسمی خود نوکیا عنوان شده: «مشخصا تا پیش از سه ماهه چهارم از سال ۲۰۱۶، خبری از موبایل های جدید با برند نوکیا نخواهد بود. [این بخش در واقع یکی از بندهای توافقنامه شرکت فنلاندی با مایکروسافت است] پس از آن زمان البته، کمپانی دوباره می تواند به طراحی محصولات مشغول شود.»

نوکیا پیشتر این تجربه را داشته و با همکاری شرکت فاکسکان، تبلت N1 را طراحی نمود که بازخورد بسیار خوبی را نیز از سوی طرفداران دریافت کرد. حال باید منتظر ماند و دید کدام شرکت به همکاری با نوکیا و زنده کردن موبایل هایش علاقه نشان خواهد داد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل