فیسبوک صفحات خاصی را به فروشگاه تبدیل می کند

فیسبوک صفحات خاصی را به فروشگاه تبدیل می کند

فیسبوک روز به روز شبکه اجتماعی کارآمدتری می شود و سران این شرکت قصد دارند هر طور که شده، دکمه «خرید» را به این شبکه اضافه کنند. فیسبوک در گفتگویی با BuzzFeed News اعلام داشته که تعداد اندکی از صفحات تجاری در شبکه اجتماعی فیسبوک، تبدیل به فروشگاه های آنلاین خواهند شد.

این تنها آزمونی برای حال حاضر است اما مشخصا فیسبوک می خواهد چنین فعالیتی را تا حد امکان گسترش دهد. شرکت های بزرگی چون آمازون اثبات کرده اند مردم به خرید آنلاین علاقه مند هستند و اگر فیسبوک بتواند کاربران خود را به خرید از طریق شبکه اجتماعی مجاب کند، سودی دو چندان نصیب اش خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اما قرار نیست این اتفاق به سادگی رخ دهد و مردم از آمازون روی برگردانده و از طریق فیسبوک نیازهای خود را برطرف کنند. به همین علت، فیسبوک فعالیت فعلی خود را در مقیاس بسیار کوچکی پیگیری می کند تا از موفقیت قطعی آن اطمینان حاصل کند.

گفته شده که فیسبوک سعی دارد تمام پروسه خرید را درون شبکه انجام دهد و کاربر تنها با گشت و گذار در صفحات مختلف و انتخاب کالا، به خرید آن بپردازد. درست همانند زمانی که وارد بخش گالری یک صفحه ی فیسبوکی می شوید و آن ها را لایک می کنید، در این قسمت هم می توانید با مشاهده محصولات در حالتی همانند گالری، نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.

تقریبا یک سالی می شود که دکمه «خرید» به فیسبوک اضافه شده اما تا به امروز تنها می توانستید آن ها را درون تبلیغات نیوز فید پیدا کنید.

پدید آوردن فروشگاه درون پیج های فیسبوکی می تواند حرکتی بسیار بزرگ تر و جاه طلبانه تر باشد. تاکنون، فیسبوک در مورد اینکه کدام صفحات چنین قابلیتی دارند یا قرار است داشته باشند صحبتی به میان نیاورده و تنها می دانیم که تعداد این صفحات انگشت شمار است.

فیسبوک بازی جدیدی را آغاز کرده و به نبرد با برخی از بزرگ ترین شرکت های توزیع کالا می رود. اگرچه هنوز در ابتدای راه است و خطری برای شرکتی ایجاد نمی کند اما با میلیون ها مخاطب روزانه اش می تواند تهدید و زنگ خطری بزرگ باشد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato