در کنفرانس خبری روز جمعه تسلا چه گذشت؟

در کنفرانس خبری روز جمعه تسلا چه گذشت؟

در کنفرانس خبری روز جمعه تسلا چه گذشت؟

تسلا شب گذشته مراسم خود را برگزار نمود و طی آن، محصولات و یک خودروی الکتریکی جدید را معرفی کرد.

پیش از هر چیز، تسلا به سراغ ارائه یک پیشنهاد به دارندگان خودروهای خود رفت. کاربران خودروی مدل S اکنون می توانند با پرداخت مبلغ ۳۰۰۰ دلار، یک باتری ۹۰ کیلو واتی را تحویل بگیرند. لازم به ذکر است که باتری کنونی این مدل اکنون ۸۵ کیلو وات بوده و در واقع با پرداخت چنین مبلغی، کاربر صرفا به ۵ کیلو وات اضافه تر دست پیدا می کند.

البته این ۵ کیلو وات را چندان هم ناچیز نشمارید؛ با داشتن صرفا همین مقدار باتری بیشتر قادر خواهید بود تا در جاده، مسافت ۴۸۲ کیلومتر را با سرعت ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت طی کنید. ایلان ماسک در رویداد شب گذشته تسلا عنوان کرد که البته مالکین اتومبیل های S بهتر است صرفا در صورتی اقدام به تعویض باتری خودروی الکتریکی خود کنند که درصد سلامت آن تا حد بسیاری کاهش پیدا کرده. در غیر این صورت بهتر است تا سال آینده و زمانی که این شرکت تکنولوژی باتری به کار گرفته شده در این نوع خودروها را بالاتر می برد، دست نگه دارند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا با سایر ابعاد کنفرانس تسلا آشنا گردید.

معرفی مدل S تک موتوره با قیمت ۷۰ هزار دلار

TeslaP85Dblack.0.0-w600

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک از مدل S تک موتوره پرده برداشت که در واقع با قیمت ۷۰ هزار دلاری خود، ارزان ترین خودروی الکتریکی این سازنده به شمار می آید. لازم به ذکر است که خودروی جدید، مجهز به یک باتری ۷۰ کیلو واتی شده است.

ایلان ماسک اذعان دارد که خرید این خودرو، همانند آن است که یک اتومبیل ۵۰ هزار دلاری را خریداری کرده اید که در طول زمان عمر خود، هزینه ای ۲۰ هزار دلاری را برای بنزین و سایر بخش های مصرفی روی دست صاحب خود می گذارد.

با توجه به حضور جدیدترین خودرو در میان خانواده اتومبیل های تسلا، اکنون خط تولید و سفارش این شرکت بدین شکل است:

  • Model S P85D با قیمت ۱۰۵ هزار دلار
  • Model S 85D با قیمت ۸۵ هزار دلار
  • Model S 85 با قیمت ۸۰ هزار دلار
  • Model S 70D با قیمت ۷۵ هزار دلار
  • Model S 70 با قیمت ۷۰ هزار دلار

•••

پکیج ۱۰ هزار دلاری Ludicrous Speed

tesla-model-s-640.0-w600

اما می رسیم به بخش جالب ماجرا؛ جایی که ایلان ماسک از یک قابلیت بسیار عجیب برای خودروهای تسلا پرده برداشت. قابلیتی که البته هزینه ای ۱۰ هزار دلاری برای کاربرانی که به آن علاقه داشته باشند، در پی خواهد داشت.

تسلا در ازای دریافت ۱۰ هزار دلار، به مالکین برترین خودروی خود به نام P85D (که با قیمت ۱۰۵ هزار دلاری به فروش می رسد) ، سرویسی جالب ارائه می دهد. سرویسی که بر اساس آن، سرعت و شتاب اولیه خودرو به شکل عجیبی افزایش پیدا خواهد کرد و صفر تا صد آن به ۲.۸ ثانیه خواهد رسید.

با استفاده از سرویس ۱۰ هزار دلاری جدید، تسلا وعده خودرویی را می دهد که سرعتش تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. لازم به ذکر است که شرکت مورد بحث نام این ویژگی را «Ludicrous Speed» گذاشته است.

در جلسه ی پرسش و پاسخ با خبرنگاران نیز ایلان ماسک اذعان داشت مدل X که در آینده معرفی خواهد شد نیز از آپشن Ludicrous Speed برخوردار خواهد بود اما به دلیل اینکه ۱۰ درصد از مدل S سنگین تر است، احتمالا شاهد افزایش سرعت کمتری در آن باشیم.

اگرچه Ludicrous Speed بهای بسیار گزافی دارد اما واقعا می تواند خودروی P85D از تسلا را بدل به یک اتومبیل فوق سریع نماید. خود ماسک در خصوص شتاب این خودرو می گوید که «این شتاب، سریع تر از سقوط» خواهد بود.

•••

رودستر جدید در راه است

Roadster_2.5_windmills_trimmed-w600

در نهایت اما به آخرین خبر از کنفرانس تسلا می رسیم؛ جایی که اعلام شد این شرکت تا نهایتا ۴ سال آینده، یک مدل Roadster جدید را معرفی خواهد کرد.

لازم به ذکر است که این شرکت پیش از این نیز یک رودستر را توسعه داده بود که از سال ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۲ به تولید می رسید. مدل اولیه که در واقع نمونه الکتریکی و اصلاح شده ی Lotus Elise به شمار می رفت، اولین محصول تسلا بود که در سال ۲۰۰۶ رونمایی شد. این شرکت اما تایید می کند که رودستر جدید، به شکل کامل باز طراحی گشته است.

عرضه چنین خودرویی، برای تسلا اتفاق بسیار مهمی است زیرا این کمپانی اکنون مجموعه ای کامل از خانواده سدان را با قیمت های متفاوت که در فوق ذکر شدند تهیه کرده و تا مدتی دیگر و اوایل سال ۲۰۱۶ هم خودروی SUV خود تحت عنوان X را به بازار می فرستد [خودرویی که گفته می شود سریع ترین SUV جهان است]. در این میان جای یک خودروی فوق سریع و رودستر [دو درب] چند سالی خالی بود.

ماسک امیدوار است به واسطه داشتن یک خانواده کامل از خودروهای متفاوت، بتواند محصولات تسلا را در میان عموم مردم جای دهد.

تسلا اگرچه عنوان داشته که تا چهار سال آینده رودستر خود را معرفی خواهد کرد اما در واقع امروز با معرفی قابلیت ۱۰ هزار دلاری Ludicrous Speed، سرعت یک خودروی فوق سریع را به مدل سدان خود آورد. حال که شتاب صفر تا صد کیلومتر سدان این شرکت به ۲.۸ ثانیه رسیده، باید دید در آینده خودروی فوق سریع و اسپورت تسلا چگونه می خواهد همین رکورد را نیز در هم بشکند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل