نگاهی به گزارش مالی گوگل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵

نگاهی به گزارش مالی گوگل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵

نگاهی به گزارش مالی گوگل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵

همانطور که پیش از این در دیجیاتو خواندید، سهام گوگل دیروز رشدی ۸ درصدی را پشت سر گذاشت. این اتفاق پس از آن رخ داد که گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ غول دنیای تکنولوژی منتشر شد و اعداد آن پیش بینی های قبلی اهالی وال استریت را در نوردید.

اما این گزارش حاوی چه مواردی بود که توانست این چنین سهام گوگل را دستخوش تغییر کند؟

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس آنچه که گوگل منتشر کرده، این شرکت در سه ماهه گذشته موفق شده درآمدی بالغ بر ۱۷.۷ میلیارد دلار را به دست آورد. این عدد در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

از این میزان درآمد، مبلغ ۳.۹۳ میلیارد دلار سود خالص گوگل بوده است که این رقم نیز در مقایسه با ۳.۳۵ میلیارد دلار سال گذشته، با رشد همراه بوده است.

سایت های مجموعه گوگل در سه ماهه گذشته مجموعا موفق شده اند تا ۱۲.۴ میلیارد دلار درآمد را روانه حساب های این شرکت کنند. این عدد در مقایسه با سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

گوگل همچنین مبلغ ۱.۷ میلیارد دلار را نیز در طبقه بندی «سایر درآمد ها» قرار داده است. بد نیست بدانید که این بخش شامل درآمد حوزه هایی همچون واحد نکسوس و گوگل پلی می شود. شایان ذکر است که مبلغ اعلام شده در مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

در نهایت اگر بخواهیم به هزینه ها نیز اشاره ای داشته باشیم، باید بگوییم که گوگل از سال گذشته تا کنون نزدیک به ۸۵۰۰ نفر را به استخدام خود در آورده است. بر همین اساس هزینه های عملیاتی شرکت از مبلغ ۵.۵۸ میلیارد دلار در سال گذشته به ۶.۳۲ میلیارد دلار در سال جاری، افزایش پیدا کرده است. گوگل همچنین مبلغ ۲.۷۸ میلیارد دلار را نیز صرف تحقیق و توسعه کرده است.

هم اکنون ارزش گوگل مبلغی بالغ بر ۳۹۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. این عدد گوگل را با اختلافی ۱۵ میلیارد دلاری بالاتر از مایکروسافت قرار می دهد و رتبه دوم با ارزش ترین شرکت دنیا را برای این مجموعه به ارمغان می آورد. اپل در این رده بندی، جایگاه نخست را در اختیار دارد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل