کلاه ایمنی هوشمند Lumos به کمک دوچرخه سواران می آید

هرچند در ایران فرهنگ دوچرخه سوارای چندان بین مردم رواج ندارد، اما در بسیاری از کشورهای غربی دوچرخه وسیله ای ایده آل برای حمل و نقل روزمره به شمار می ورد. به طبع این فرهنگ، دوچرخه سواران بسیاری در خیابان ها تردد می کنند و همین موضوع باعث می شود تا حواث و تصادفات متعددی نیز برای آن ها رخ دهد.

برای کاهش آمار این تصادفات، شرکت Lumos کلاه ایمنی هوشمندی را تولید کرده است که قابلیت های آن بی شک برای دوچرخه سواران مفید واقع خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

lumos-helmet

در پشت این کلاه، چراغی قرار دارد که هنگام ترمز کردن روشن می شود و افرادی که در پشت دوچرخه سوار قرار دارند را از این موضوع مطلع می سازد. Lumos در کلاه خود سنسور شتاب سنجی را قرار داده است که عملکرد این چراغ را به صورت خودکار مدیریت می کند. در واقع به محض اینکه دوچرخه ترمز کند، کلاه از طریق سنسور متوجه این موضوع شده و چراغ روشن می شود.

Lumos علاوه بر چراغ ترمز، به چراغ راهنما نیز مجهز است. برای این منظور دکمه هایی بر روی دسته دوچرخه نصب می شود که به صورت وایرلس با کلاه ارتباط برقرار می کنند. دوچرخه سوار هنگامی که می خواهد به سمت چپ یا راست بپیچد، دکمه لازم را فشار می دهد و چراغ راهنما در پشت کلاه وی روشن می شود.

lumos-lifestyle-front

در نهایت Lumos در جلوی خود نیز از چراغ هایی بهره می برد که استفاده از آن ها دید دوچرخه سوار در شب را افزایش می دهد و همچنین باعث می شود تا دیگر رانندگان نیز دوچرخه را در تاریکی تشخیص دهند.

Lumos هم اکنون کمپین خود را در Kickstarter راه اندازی کرده و برای شروع نیاز به رقم ۱۲۵ هزار دلار دارد. قرار است کلاه های ایمنی این شرکت با قیمت ۹۹ دلار در آینده به فروش رسد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟