سونی در حال توسعه یک رابط کاربری جدید برای موبایل هایش است

سونی در حال توسعه یک رابط کاربری جدید برای موبایل هایش است

سونی در حال توسعه یک رابط کاربری جدید برای موبایل هایش است

به نظر می رسد اخبار خوبی از ژاپن شنیده می شود؛ این طور که خبر رسیده، بخش موبایل سونی تلاش دارد تا بالاخره و پس از مدت ها، نمونه ای جدید از رابط کاربری را برای محصولات سری اکسپریا توسعه دهد. این پروژه در سایت خود سونی ذکر گشته و با نام «کانسپت سونی از اندروید» از راه خواهد رسید.

در طرحی جالب، سونی می خواهد از خود کاربران برای امتحان کردن رابط کاربری و در واقع پوسته ی جدید اندروید نظر خواهی کند و این شرکت به برخی استفاده کنندگان از تلفن هوشمند اکسپرا Z3 اجازه می دهد تا در طرح یاد شده ثبت نام به عمل آورند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

طرح مورد بحث البته صرفا برای کاربران سوئدی در دسترس خواهد بود و در وب سایت سونی به صراحت اعلام گشته که در حال حاضر، کاربران ساکن این کشور می توانند از رابط کاربری جدید سونی لذت برده و تجربه جدیدی را نیز به دست آورند.

در ادامه اذعان گشته که کاربران نسخه ای جدید از پوسته اندروید که به واسطه سونی توسعه یافته را دریافت خواهند نمود. کمپانی مورد بحث اطلاعات بیشتری از آنچه مطالعه کردید را منتشر ننموده و هنوز تصویری نیز از رابط کاربری جدید به دست نیامده اما بر اساس مطالبی که در وب سایت رسمی شرکت مورد بحث اعلام شده، پس از آمدن و رفتن چندین نسل از پرچمداران سونی، بالاخره می توانیم یک تغییر کلی در طراحی نرم افزاری را شاهد باشیم.

در چند سال اخیر بخش سخت افزاری و نرم افزاری سونی، از الگوهای یکسانی پیروی کرده اند که صرفا با کمترین تغییرات مواجه بوده. این در حالی است که اگرچه سونی با رابط کاربری فعلی، یکی از ساده و زیباترین پوسته ها را بر قامت اندروید خالص کشیده اما در هر صورت همین جامه نیز اکنون اندکی تکراری گشته.

حال باید منتظر ماند و دید که نسخه بتای رابط کاربری جدید سونی چه زمانی به دست کاربران سوئدی خواهد رسید و آیا می تواند نظر آنها را جلب کند یا خیر. از طرفی امکان دارد این شرکت در نمایشگاه IFA نیز از این پوسته پرده برداری کرده و آن را به کاربران و رسانه ها نشان دهد. نمایشگاهی که اکنون صرفا ۶ هفته تا برگزاری اش زمان باقی مانده است.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل