فراخوانی ۱.۴ میلیون خودرو توسط فیات-کرایسلر به دلیل آسیب پذیری در مقابل هک

فراخوانی ۱.۴ میلیون خودرو توسط فیات-کرایسلر به دلیل آسیب پذیری در مقابل هک

خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرده ۱.۴ میلیون خودروی تولیدی خود را برای رفع آسیب پذیری در مقابل هک از راه دور، فرا خوانده است. این فراخوانی امنیتی داوطلبانه در پی افشای آسیب پذیری یاد شده به دست مجله Wired اتفاق افتاده و شامل خودروهایی می شود که به سیستم صوتی تصویری ۸.۴ اینچی دارای دانگل USB مجهز هستند.

از این سیستم سرگرمی در ساخت خودروهای بسیاری استفاده شده که لیست کامل آنها در متن فراخوان توسط سازنده اعلام شده و از جمله آنها می توان به دوج چلنجر، دوج وایپر، جیپ چروکی و جیپ گرند چروکی اشاره کرد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

سرعت عمل فیات کرایسلر در فراخوانی بلافاصله و بدون فوق وقت خودروها قابل پیشبینی بود، چرا که Wired در توضیح آسیب پذیری یاد شده اعلام کرده هکرها با استفاده از آن می توانند از راه دور محل خودروها را ردیابی کرده، ترمز ها را فعال یا غیرفعال کنند و حتی موتور را بکلی از کار بی اندازند. امکان کنترل کامل فرمان خودرو نیز از دیگر مواردی است که در آینده ممکن است از طریق همین روش امکان پذیر گردد.

گروه مسئول افشای این آسیب پذیری اعلام کرده تصمیم دارد بخش کوچکی از روش انجام هک خود را همزمان با کنفرانس هکرهای کلاه سیاه در ماه آینده میلادی بطور عمومی روی اینترنت منتشر کند.

کمپانی خودروساز نیز هرچند کاملا واضح است که جدی بودن آسیب پذیری فوق را پذیرفته، اما در عین حال اعلام کرده برخلاف جنجال رسانه ها، تاکنون هیچگونه تصادف، صدمه جانی، نارضایتی مشتریان و ارجاع به خدمات پس از فروش در نتیجه این آسیب پذیری نرم افزاری ثبت نشده و فرخوانی ۱.۴ میلیون خودرو تنها در راستای احتیاط هرچه بیشتر انجام گرفته است.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato