چراغ سبز کمیسیون اروپا به نوکیا برای خرید آلکاتل

چراغ سبز کمیسیون اروپا به نوکیا برای خرید آلکاتل

چراغ سبز کمیسیون اروپا به نوکیا برای خرید آلکاتل

نوکیا یک شرکت بین المللی است که در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می کند و عمده تمرکز خود را هم روی دستگاه های موبایل قرار داده است. این کمپانی هم اکنون ۶۱۶۵۶ نفر کارمند در ۱۲۰ کشور دنیا دارد و ظرف سال های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

حال خبر رسیده که این کمپانی فنلاندی چراغ سبز کمیسیون اروپا را برای تکمیل فرایند خرید کمپانی آلکاتل دریافت کرده و به حرف و حدیث هایی که مدت هاست در این رابطه منتشر می شوند، پایان داد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما خرید آلکاتل از سوی نوکیا از آن جهت نیازمند اخذ موافقت از سوی کمیسیون اروپاست که مقامات اروپایی بیشتر نگران پیامدهایی هستند که ممکن است به موجب این توافق در رقابت میان شرکت ها رخ دهد.

از همین رو، نهاد یاد شده، پس از بررسی نتایج احتمالی این الحاق، اظهار داشت که خرید آلکاتل از سوی نوکیا نمی تواند تاثیری بر رقابت میان شرکت های فعال در این حوزه بگذارد و شمار بالایی از رقبای جهانی همچنان می توانند به فعالیت و رقابت خود ادامه دهند.

گفتنی است که نوکیا بیشتر در بازارهای اروپا حضور دارد، در حالی که آلکاتل تا حدود زیادی در آمریکای شمالی قدرت گرفته و این یعنی بدنبال خریده شدن آلکاتل، راه برای حضور هر چه بیشتر کمپانی فنلاندی نوکیا در آمریکای شمالی هموار می شود.

علاوه بر این، خرید آلکاتل می تواند تعبیر به گام بزرگ دیگری شود که در جهت ایجاد تغییرات در نحوه فعالیت نوکیا رخ خواهد داد چراکه هم اکنون این شرکت بیشتر روی مشتریان تجاری و صنعت تمرکز دارد تا بازارهای مشتری مدار.

تردیدی نیست که تغییر پیوسته بازار محصولات موبایل مشکلات عدیده ای را برای این کمپانی به وجود آورده است و این مشکلات پس از خرید واحد موبایل آن از سوی مایکروسافت وخامت بیشتری پیدا کرد و حالا با این خرید، فرصتی برای آن به وجود می آید تا بدون داشتن هرگونه نگرانی در مورد این بازار، کسب وکار خود را توسعه دهد.

دریافت موافقت کمیسیون اروپا با این خرید نیز مدیران این شرکت فنلاندی را بیش از اندازه خوشنود کرد چراکه این کمیسیون به خاطر سخت گیری هایش در مورد شرکت هایی شهرت دارد که فعالیت هایشان به هر طریقی می تواند رقابت را در بازار اروپا از بین ببرد.

ناگفته نماند که جدیدترین دعوی حقوقی این کمیسیون علیه گوگل مطرح شد که به زعم بسیاری تلاش دارد رقابت را در حوزه سرویس های خود محدود نماید و جالب است بدانید که این کمیسیون مدت پنج سال را با غول جستجوی دنیا جنگید تا به نحوی مانع از اقدامات آن شود.

خوشبختانه چنین اتفاقی برای نوکیا رخ نداد چراکه در این صورت، علاوه بر جریمه سنگینی که انتظارش را می کشید ممکن بود، خسارت های مالی عظیمی نیز بر پیکره کسب و کارش وارد گردد.

اینکه خرید آلکاتل دقیقا چه اثراتی بر نوکیا و تجارت آن می گذارد مساله ایست که جز با گذشت زمان روشن نخواهد شد با این همه، احتمال آنکه این توافق اثراتی مثبت را برای این کمپانی فنلاندی به دنبال داشته باشد، بسیار زیاد است.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل