ساخت بزرگ ترین پل سیار دنیا در ژاپن با الهام از هنر اورگامی

ساخت بزرگ ترین پل سیار دنیا در ژاپن با الهام از هنر اورگامی

ساخت بزرگ ترین پل سیار دنیا در ژاپن با الهام از هنر اورگامی

تیمی از فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی دانشگاه هیروشیما نوعی پل قابل حمل و موقت ساخته اند که مانند درب های آکاردئونی باز و بسته می شود و می توان از آن برای اتصال نواحی آسیب دیده و زمین های بدون اتصال به یکدیگر استفاده نمود.

تیم سازنده این سازه، آن را سریع ترین، بزرگ ترین، محکم ترین و سبک ترین پل جمع شونده دنیا خوانده اند. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این پل، موبایل بریج نسخه ۴.۰ (Mobile Bridge Version 4.0) نام دارد و ارتفاعش به بیش از ۲۱ متر می رسد. موبایل بریج به اندازه کافی سبک است و می توان آن را با استفاده از یک کامیون به موقعیت مورد نظر رساند و قرارگیری اش در محل نیز به یک ساعت زمان نیاز دارد.

اما طراحی ماژولار این سازه نیز به گونه ایست که می توان ظرف تنها ۵ دقیقه آن را جمع کرد که این نیز مزیت بسیار مهمی به خصوص در شرایط نظامی و اماکن امنیتی محسوب می شود.

عملکرد قیچی شکل این سازه کاملا تعمدی است و برپایه نوعی تکنیک اورگامی طراحی شده تا خاصیت کمانش پل به حداقل میزان ممکن برسد.

mobile-origami-folding-bridge

جالب است بدانید که این پل برای فعالیت حتی به فوندانسون های فعلی نیازی ندارد و درنتیجه می توان آن را ایده آل ترین انتخاب برای استفاده در زمان بروز بلایای طبیعی و عملیات های نجات خواند.

تیم سازنده، این پل را در تاریخ ۲۳ ژوئن امسال در انجمن مهندسین عمران ژاپن رونمایی کردند و امید دارند که توسعه تکنولوژی مربوط به آن را باز هم ادامه دهند. گفتنی است که تا به امروز حرفی در مورد زمان استفاده از این پل و به کارگیری آن در شرایط اضطراری به میان نیامده است.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل