تمرکز سامسونگ بر S6 Edge Plus؛ نوت ۵ در بازارهای محدودی عرضه خواهد شد [شایعه]

تمرکز سامسونگ بر S6 Edge Plus؛ نوت ۵ در بازارهای محدودی عرضه خواهد شد [شایعه]

بنا بر شایعات اخیر، سامسونگ در حال آمادگی برای عرضه دو موبایل بزرگ و قدرتمند به بازار است. گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ اج پلاس. انتظار می‌ رود که هر دو دستگاه تا روز ۱۳ آگوست معرفی شوند. دستگاه‌ هایی با ویژگی‌ های مشترک بسیار اما تفاوت‌ های کلیدی. نشریه «کره هرالد» امروز اعلام کرد که احتمال دارد سامسونگ تاکید بیشتری بر بازاریابی اج ۶ پلاس داشته باشد؛ دستگاهی که به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید

از طرفی گلکسی نوت ۵ احتمالا در بازارهای محدودی در دسترس خواهد بود. بازارهایی مانند کره‌ جنوبی، آمریکا و چند کشور دیگر که نسخه‌ های قبلی گلکسی در آن فروش موفقی را تجربه کرده‌ اند. هم‌ چنین گزارش شده که یک مقام رسمی در سامسونگ اعلام کرده مذاکرات با اپراتورهای بین‌المللی برای فروش گلکسی ۶ اج پلاس تقریبا به پایان رسیده‌ اند، در حالی که جزییات برنامه‌ ها برای عرضه گلکسی نوت ۵ هنوز به سرانجام مشخصی نرسیده اند.

به گفته نشریه کره هرالد ، سامسونگ می‌ خواهد با عرضه جهانی اج پلاس و فروش محدود شده‌ تر نوت ۵ از تکرار اتفاقی که برای موبایل‌های گلکسی اس ۶ و اج رخ داد، جلوگیری کند. پرچمدارهایی که هر دو برای یک سهم از بازار با یکدیگر رقابت می‌ کردند هر چند که فروش نسخه اج فراتر از انتظارات اولیه سامسونگ بود.

هر چند با توجه به فروش مناسب این دستگاه‌ ها، شاید چنین رقابتی برای سامسونگ مسئله‌ای مهم نباشد.در اوایل سال جاری، سامسونگ در تامین تقاضا برای گلکسی اس ۶ اج عقب مانده بود؛ اتفاقی که نشان می‌داد آنها در تخمین موفقیت این دستگاه اشتباه کرده بودند.حال به نظر می‌ رسد همین موضوع دلیلی برای تمرکز بیشتر سامسونگ بر نسخه اج ۶ پلاس نسبت به نوت ۵ شده است. هر چند که باید تا مشاهده برنامه‌ های نهایی سامسونگ صبر کنیم .

هر دو دستگاه از  نمایشگر ۵.۷ اینچی با رزولوشن ۲K، چیپست ۷۴۲۰ اکسینوس، ۴ گیگابایت رم و دوربین ۱۶ مگاپیکلسی برخوردار هستند. تفاوت‌ ها ولی قابل توجه هستند، برای مثال نوت ۵ از قلم استایلوس استفاده می‌کند اما اج پلاس ۶ مجهز به صفحه نمایش منحنی بوده و تقریبا مشابه با وضعیت گلکسی اس ۶ اج، در اکثر نقاط دنیا قابل خریداری است.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato