ورود نوکیا به دنیای واقعیت مجازی با Ozo؛ دوربینی برای ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه

ورود نوکیا به دنیای واقعیت مجازی با Ozo؛ دوربینی برای ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه

پیشتر شایعاتی شنیده بودیم مبنی بر اینکه نوکیا نیز علاقه دارد تا وارد دنیای واقعیت مجازی گردد؛ امروز این اتفاق افتاد و شرکت فنلاندی رسما به حوزه ورود نمود. البته انتظار حضور یک هدست را نداشته باشید؛ نوکیا دوربینی ۳۶۰ درجه را به نام OZO معرفی نموده است.

شرکت یاد شده اکنون مدعیست دوربینی که معرفی نموده، بهترین نمونه ی ۳۶۰ درجه در بازار بوده و می تواند به خوبی با سایر هدست های مرتبط با واقعیت مجازی هماهنگ گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مدیر روابط عمومی نوکیا به نام Ramzi Haidamus، اذعان دارد که تکنولوژی واقعیت مجازی در آینده ای نزدیک می تواند زندگی کاربران را متحول نماید. شاید هم حق با او باشد؛ به هر حال امروز سفلی های ساده از خود منتشر می کنیم، فردا می توانیم سلفی های ۳۶۰ درجه با دیگران به اشتراک بگذاریم.

می توان گفت نوکیا در زمانی مناسب به سراغ توسعه چنین محصولی رفته و هنوز در این زمینه، رقبای شاخصی در بازار ندارد. اکنون تنها رقبا، پروژه ی Beyond از سامسونگ و همچنین جامپ از سوی گوگل هستند که آن نیز نیازمند همکاری کمپانی GoPro است.

طراحی OZO نیز در نوع خود بسیار جالب است؛ برای مثال اگر به جامپ از گوگل نگاه کنید، می بینید که دوربین های GoPro در کنار هم و در یک ردیف دایره ای قرار می گیرند اما نوکیا ترجیح داده تا به سراغ یک طراحی گوی مانند رود که البته زیبایی خاص خود را دارد.

در این گوی، هشت سنسور دوربین و هشت میکروفن جای گرفته اند و نوکیا قابلیتی را فراهم آورده تا توسط آن بتوان تصاویر دریافتی را به شکل سه بعدی و همزمان مشاهده نمود. شرکت مورد اشاره هنوز مشخصات دقیق سخت افزاری را منتشر نکرده و به محض روی دادن این اتفاق، آنها را در دیجیاتو برایتان بازتاب خواهیم داد.

ozo-press-photo-cloud-600x338-w600

ozo-press-photo-shade-600x338-w600

DSC00638.0-w600

DSC00648.0-w600

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.