اوپن سیگنال: تا به امروز ۲۴.۰۹۳ گجت اندرویدی یکتا راهی بازار شده است

اوپن سیگنال: تا به امروز ۲۴.۰۹۳ گجت اندرویدی یکتا راهی بازار شده است

اوپن سیگنال: تا به امروز ۲۴.۰۹۳ گجت اندرویدی یکتا راهی بازار شده است

در گزارش جدیدی که از جانب کمپانی اوپن سیگنال منتشر شده آماده است که هم اکنون در سراسر جهان ۲۴.۰۹۳ دیوایس اندرویدی متمایز وجود دارد. نمونه ی اولیه چنین گزارشی توسط کمپانی مذکور در سال ۲۰۱۲ انتشار یافت که در آن ذکر گشته بود، تعداد گجت های منحصر به فرد مبتنی بر پلتفرم موبایلی گوگل برابر با ۳۹۹۷ دستگاه هستند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در سال گذشته ۱۸.۷۹۶ ابزار یکتای اندرویدی روانه ی بازارهای گوناگون دنیا شده اند و بر حسب عددی که برای امسال اعلام گشته می توان گفت محصولات پلتفرم مورد بحث از نظر تنوع رشدی ۲۸ درصدی داشته اند. ضمن اینکه از سال ۲۰۱۲ تا به امروز، تعداد دیوایس های یکتای مورد اشاره تقریباً ۶ برابر شده است.

چنین تعدد گجتی برای یک پلتفرم نرم افزاری نشان از این دارد که انبوهی از برندها مشغول تولید آنها هستند و آمار اوپن سیگنال می گوید دقیقاً ۱۲۹۴ شرکت ابزارهایی را می سازند که بر روی آنها سیستم عامل موبایلی اهالی مانتین ویو سوار شده.

۳۷.۸ درصد از ۲۴.۰۹۳ موبایل، تبلت، ساعت هوشمند و... اندرویدی به وسیله سامسونگ تولید شده و طی سال ۲۰۱۴ چهل و سه درصد از محصولات مبتنی بر همین پلتفرم توسط این برند کره ای ساخته و راهی بازار گشته اند.

اوپن سیگنال با ترسیم نموداری سعی کرده به عموم نشان دهد توسعه دهندگان اپلیکیشن های اندرویدی با چه پراکندگی در زمینه محصولات سخت افزاری مواجه هستند و این مسئله تا چه حد برایشان چالش برانگیز به حساب می آید. علاوه بر این، چارتی دیگر نشان می دهد نسخه های قدیمی تر پلتفرم موبایل گوگل هنوز از نظر تعداد کاربران جای تامل دارند، که این عامل نیز یک دردسر دیگر برای برنامه نویسان محسوب می گردد.

تحقیقات سایر شرکت ها حکایت از این دارند که ۳٪ از کاربران هنوز از نسخه ۲.۲ اندروید بهره می گیرند که در سال ۲۰۱۰ عرضه شده است. در قیاس با iOS تنوع بیلدهای ارائه گشته از نسخه ی ۲.۲ الی ۵.۱ نیز بسیار زیاد بوده و هر یک از به روز رسانی هایی صورت گرفته بازهم چالش های بیشتری را برای توسعه ی اپلیکیشن پدید آورده اند.

نظر شما در رابطه با آمار و ارقام ارائه شده از جانب اوپن سیگنال چیست و آینده پلتفرم اندروید را چگونه پیش بینی می کنید؟

Android-fragmentation-vs.-iOS-fragmentation

Android-OS-build-fragmentation

Brand-fragmentation

Device-fragmentation-for-August-2015

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل