همه چیز درباره آیفون 13
ال جی نیز به سامسونگ و گوگل پیوست؛ آپدیت های ماهانه برای تلفن های این شرکت نیز در راه است

ال جی نیز به سامسونگ و گوگل پیوست؛ آپدیت های ماهانه برای تلفن های این شرکت نیز در راه است

پس از شیوع بدافزار Stagefright، سامسونگ و گوگل به فکر راه چاره ای برای اصلاح نرم افزارهای تلفن های همراه و سیستم عامل اندروید شدند و راهکار آپدیت ماهانه ارائه شد. گوگل نیز به کاربران نکسوس ها تضمین داد که تا ۲ الی ۳ سال از تلفن های شان پشتیبانی کند و حالا نوبت به ال جی رسیده است.

طی ایمیلی که مقامات ال جی برای Wired ارسال کردند، این شرکت کره ای تایید نمود، هر ماه برای تلفن های همراه آپدیت هایی ارسال خواهد کرد و با اپراتورها در این زمینه همکاری نزدیکی خواهد داشت تا بدافزار مذکور سبب ایجاد ناامنی میان مشترکین نشود.

Stagefright بدافزاری است که از طریق MMS و یا SMS و با به کارگیری سرویس اپراتورهای موبایل، برای افراد فرستاده می شود. در صورت ناآگاهی و نصب بدافزار در تلفن هوشمند، هکرها می توانند بدون اینکه حتی نزدیک دستگاه مورد نظر باشند، اطلاعات را به سرقت برند.

اگرچه ایجاد حس ناامنی از طریق بدافزارهایی نظیر Stagefright ابدا رخداد خوبی نیست، اما حداقل باعث شده که شرکت های تولید کننده تلفن های همراه با سیستم عامل متن باز، نگرانی کاربران از به سرقت رفتن اطلاعات شان را جدی بگیرند و راهکاری برای آن بیاندیشند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato