دولت چین صادرات پهپادهای پیشرفته را ممنوع کرد

دولت چین صادرات پهپادهای پیشرفته را ممنوع کرد

دولت چین صادرات پهپادهای پیشرفته را ممنوع کرد

گویا جنگ سرد دیگری میان چین و غرب در حال شکل گرفتن است؛ جنگی که این بار جنگ افزارش، پهپادها هستند.

وزارت بازرگانی چین به تازگی بیانیه ای منتشر نموده که بر اساس آن از ۱۵ آگوست، صادرات پهپادهای با عملکرد بالا و قدرتمند، ممنوع خواهد شد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

روزنامه China Daily، در این خصوص عنوان نموده که وضع قانون یاد شده، به این دلیل اتفاق افتاده که پهپادهای بزرگ و سایر تکنولوژی های پیشرفته می توانند عاملی باشند برای تهدید امنیت کشور چین.

قوانین جدید یادآور می شوند که اکنون صادر کنندگان درون های پیشرفته و ابر کامپیوترها، پیش از فروش محصولات خود باید آنها را در وزارت بازرگانی چین ثبت کرده و در صورت دریافت تایید، می توانند به تجارت خود ادامه دهند.

chndrnes-w600

اما تعریف یک پهپاد پیشرفته چیست؟ نمونه های کوچکتر را معمولا همه می شناسیم اما درون های پیشرفته به آن دسته از پهپاد ها گفته می شود که قابلیت قرار گرفتن بیشتر از یک ساعت در ارتفاعی بیش از ۱۵ متر از سطح زمین را داشته باشند.

جدا از ثبت درون ها برای صادر کردن آنها، شرکت های توسعه دهنده و فروشنده این محصولات در چین باید مشخصات فنی دقیق پهپادها را نیز به همراه مواد کامل قراردادهای خود به ثبت برسانند تا دلیل علاقه مندی خریدار خارجی به آنها برای مقامات چینی مشخص باشد. گفته می شود همین پروسه، تا ۴۵ روز به طول می انجامد.

یکی از نمایندگان شرکت DJI (یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پهپاد در جهان) به China Daily می گوید: «این ممنوعیت و مواردی که در قوانین جدید آمده، مربوط به آن دسته از پهپادها که صرفا استفاده تجاری دارند نخواهد شد و برای نمونه های قدرتمندتر وضع شده است.»

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل