5 نشانه بر اینکه باید پست مدیریتی خود را کنار بگذارید

کنار گذاشتن یک پست مدیریتی به هیچ وجه مساله بدی نیست. گاهی اوقات بهتر است که از مسند ریاست پایین بیایید و وقت خود را صرف انجام امور دیگری در شرکت کنید و در عوض سکان هدایت را به فرد دیگری بسپارید.

شاید وقت آن رسیده که انگیزه های واقعی خود برای مدیریت را بشناسید و بفهمید که چرا برای تصدی این سمت مناسب نیستید. اگر بتوانید خود را از این معادله حذف نمایید آنگاه ممکن است تشخیص دهید که شرکت متبوعتان در صورتی که فرد دیگری مدیریت آن را بر عهده بگیرد آینده بهتری خواهد داشت.

چنانچه تشخیص دادید که فرد مناسبی برای این کار نیستید، آنگاه قادر خواهید بود که در نقش های دیگر به رشد و شکوفایی برسید. در ادامه این مطلب نکاتی را برایتان مطرح می کنیم که نشان می دهند برای تکیه زدن بر صندلی ریاست مناسب نیستید. با دیجیاتو همراه باشید.

hamrah-mechanic

1- تمرکز کافی روی نقش خود ندارید

هر زمان که تشخیص دادید زمان کافی برای اختصاص دادن به شغل خود ندارید، بدانید که برای مدیریت کردن مناسب نیستید و صرفا در حال هدر دادن وقت خود هستید.

رهبری و مدیریت کردن نیازمند توجه ویژه به رفتار اطرافیان تان، کاری که انجام می دهند و علت انجام آن است. به علاوه باید بدانید که چه کسی بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد، چه کسی به تشویق نیاز دارد و چه فردی نیازمند راهنمایی و دریافت دستور است.

اگر زمان کافی برای انجام این امور را ندارید بهتر است پست خود را کنار گذاشته و آن را به فرد دیگری تحویل دهید. نباید فراموش کرد که متاسفانه در اغلب مواقع این غرور است که مشخص می کند آیا فرد باید در سمت خود باقی می ماند یا خیر. البته که شما بهترین فرد برای تصدی این سمت هستید و از هوش و استعداد کافی هم برای این کار برخوردارید اما هوشمندانه تر این است که تشخیص دهید فرد مناسبی برای در اختیار گرفتن پست مدیریتی شرکت نیستید چراکه باید تمرکز و وقت خود را به امور دیگری معطوف نمایید.

2- استرس زیادی دارید

مدیریت کردن دیگران نوعی فعالیت فیزیکی و روحی است. این کار استرس زیادی را با خود به همراه دارد. اما اگر بیش از اندازه دچار تنش می شوید شاید وقت آن رسیده که شخص دیگری را برای تصدی این پست پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که دو نوع استرس وجود دارد: نخست نوعی که به شما انگیزه می دهد (به بیان دیگر استرس پیدا می کنید چراکه به یک موضوع توجه دارید) و دیگری نوعی که شما را می کشد. این استرسی است که برای کار مناسب نیست و می تواند انگیزه تان را بگیرد. اینکه بتوانید آن استرس را تشخیص دهید اهمیت بالایی دارد چراکه احتمال می رود تا زمانی که فردی را به جای خود ننشانید، این تنش و دلهره هم با شما همراه باشد و هیچگاه رهایتان نکند.

3- گزینه بهتری هم وجود دارد

محال است اگر کسی ادعا کند که استیو جابز وظایف مدیریتی روزمره خود را به تیم کوک محول می کرد، اما پر واضح است که تیم کوک در حال آماده شدن برای ایفای نقش در یک پست مهم تر بود و به دست جابز برای دریافت سمت مدیریت پرورش می یافت.

شاید روزی برسد که یکی از کارکنان شرکت بهتر از شخص شما وظایف مدیریتی را به انجام برساند و در نتیجه بهتر آن است که سکان هدایت را به او واگذار نمایید و در مقابل نقش مشاور را برای آن فرد ایفا نمایید.

4- مهارت های مورد نیاز را ندارید

درک نقاط ضعف همواره کاری بسیار دشوار برای خود فرد است و به همین دلیل همواره به مدیران توصیه می شود برای خود یک مشاور و مربی داشته باشند. شما برای درک نقاط ضعف خود و در نتیجه اصلاح آنها به افرادی نیاز دارید. هرچند ممکن است در نهایت به این نتیجه برسید که توانایی برطرف کردن برخی از کاستی های خود را ندارید. ممکن است رهبری که روزی تصور می کردید به آن تبدیل می شوید، نباشید و آن زمان است که وقت کنار گذاشتن سمت تان فرا رسیده.

5- صرفا برای مدیریت تیم های کوچک مناسب هستید

این یک مشکل رایج در میان کارآفرینان است. ممکن است فردی برای مدیریت یک تیم کوچک در نخستین روزهای تشکیل استارتاپ مناسب باشد و سپس با رشد شرکت تشخیص دهد که توانایی مدیریت کردن یک شرکت بزرگ را ندارد.

مدیریت کردن یک تیم بزرگ و سرپرستی یک استارتاپ کوچک دو مقوله کاملا متفاوت هستند. هدایت جمع کوچکی از افراد بیشتر به روابط، ایده ها، و دستیابی به هدفی مشترک مربوط می شود و مدیریت یک شرکت بزرگ، به استراتژی و چشم انداز آینده باز می گردد.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

تبریک خاص بیل گیتس به مناسبت تولد ۹۰ سالگی وارن بافت [تماشا کنید]

وارن بافت، کارآفرین و سرمایه دار آمریکایی هفته گذشته ۹۰ ساله شد و گیتس با انتشار یک پست وبلاگی و ویدیو این روز را به دوست صمیمی خود تبریک گفت. او در این پست حرف های جالبی در مورد بافت مطرح کرد که شاید مهم ترینشان این باشد: بافت به من یاد داد دوستی با... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق: برای پیشرفت در کار لازم نیست حتما عوضی باشید

حین آماده شدن برای ورود به بازار کار یاد می‌گیریم معصومیت را کنار گذاشته و با چنگ و دندان وارد جنگی شویم که در آن همه مثل گرگ یکدیگر را تکه‌پاره کرده و تنها عوضی‌ها جان به سالم به در می‌برند. هرچند پوست کلفت شدن و قاطع بودن شاید سپر بدی نباشند اما این تصور... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟