از این پس می توان کورتانا را جایگزین دستیار صوتی گوگل روی دستگاه های اندرویدی کرد

ماه گذشته مایکروسافت نسخه بتای دستیار صوتی خود، کورتانا را برای اندروید ارائه کرد. این نسخه دربرگیرنده امکاناتی مشابه به همان هایی می شد که برای ویندوز 10 و ویندوز فون در نظر گرفته شده بود، با این همه شرکت یاد شده تصمیم گرفته که با ارائه آپدیتی برای کورتانا پشتیبانی خود از اندروید را یک گام به جلوتر ببرد.

در جدیدترین نسخه بتای این اپلیکیشن می توانید شورتکات Google Now (با فشار دادن و نگه داشتن دکمه هوم) را با شورتکات مربوط به کورتانا عوض کنید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

همانطور که تایید خواهید کرد نیاز به ارائه این بهبود بیش از اندازه احساس می شد چراکه به مایکروسافت امکان می دهد روند گسترش Google Now روی دستگاه های اندرویدی را کندتر نماید و جای پایش را در این پلتفرم محکم تر کند.

البته حتی در صورت جایگزین کردن کورتانا با دستیار صوتی گوگل، روش هایی برای دسترسی به امکانات Google Now وجود دارد اما مایکروسافت امیدوار است که اغلب کاربران اندروید، کورتانا را به محصول گوگل ترجیح داده و آن را به عنوان تنظیمات پیش فرض برای دکمه هوم موبایل های اندرویدی خود انتخاب نمایند.

لازم به یادآوری است که نسخه آپدیت شده این دستیار صوتی هنوز هم از امکان «Hey Cortana» پشتیبانی نمی کند که این مساله نیز تا حدود زیادی به محدودیت های سخت افزاری باز می گردد که کورتانا را از آمادگی تمام مدت برای دریافت فرامین برحذر می دارد.

چنانچه تمایل دارید از نسخه ویژه اندروید کوتانا روی موبایل خود استفاده نمایید لازم است یادآور شویم که مایکروسافت نوعی فرایند ثبت نام را برای تست کنندگان نسخه بتا تعریف کرده که بهتر است در ابتدا نگاهی به آن بایندازید.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟