پژوهش های صورت گرفته روی کهکشان نشان از مرگ آرام هستی دارند

پژوهش های صورت گرفته روی کهکشان نشان از مرگ آرام هستی دارند

پژوهش های صورت گرفته روی کهکشان نشان از مرگ آرام هستی دارند

قصد ترساندن شما را نداریم اما بسیاری از دانشمندان بر این باورند که هستی عاقبت می میرد و ستاره ها و حتی سیاه چاله ها آنقدر از خود انرژی آزاد می کنند که سرانجام چیزی برای آنها باقی نمی ماند.

و متاسفانه حالا شواهد قوی تری به دست آمده که نشان می دهد این زوال ناگزیر واقعیت دارد. دانشمندان با استفاده از تلسکوپ های رادیویی موفق شده اند که انرژی آزاد شده از ۲۰۰ هزار کهکشان را با دقتی بالاتر از همیشه اندازه بگیرند و دریافته اند که ستاره های موجود در آنها تنها نیمی از میزان انرژی خود در ۲ میلیارد سال پیش را آزاد می کنند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم جهان در حال نابودی است و این مساله به هیچ وجه جای تعجب ندارد (براساس اصول و قواعد حاکم بر علم فیزیک، آنتروپی ناگزیر است) اما این فرضیه با تئوری های قبلی دال بر اینکه جهان ممکن است انرژی اش را حفظ یا بازیابی کند، در تناقض است.

البته این به معنای قریب الوقوع بودن نابودی جهان نیست و مدل های فعلی نشان می دهند که تا یک تریلیون سال بعد از انفجار بزرگ یا همان بیگ بنگ، همچنان ستاره های جدیدی در هستی متولد می شوند و مرگ کامل ستاره ها نیز بیش از یک کوانتیلیون سال (عدد یک همراه با ۱۸ صفر در مقابل آن) به طول می انجامد.

و البته روشن است که با ظهور نشانه های مربوط به مرگ کهکشان و هستی، دیگر اثری از انسان وجود نخواهد داشت.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل