گویا چیپست Kirin 950 از هوآوی، قدرت بیشتری از اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ دارد

گویا چیپست Kirin 950 از هوآوی، قدرت بیشتری از اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ دارد

گویا چیپست Kirin 950 از هوآوی، قدرت بیشتری از اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ دارد

کمپانی چینی هوآوی معمولا از چیپست های خانگی خود با کد Kirin در موبایل هایش استفاده می کند و اکنون نیز گفته می شود که این شرکت در حال توسعه چیپست Kirin ۹۵۰ است که به عنوان پرچمدار سیستم-بر-چیپ های هوآوی از آن یاد می شود و هنوز نیز به شکل رسمی معرفی نشده.

در ماه جولای، اسنادی فاش گشت که در آنها گفته می شد همین چیپست، دو خوشه ای بوده و از هشت هسته ی پردازشی برخوردار است که ۴ هسته ی آن بر بستر کورتکس A-72 با نهایت قدرت پردازشی ۲.۴ گیگاهرتز و ۴ هسته ی دیگر با کورتکس A57 توسعه یافته اند. بر اساس همان اسناد، اظهار شده بود که چیپست مورد بحث از رم LPDDR4 پشتیبانی به عمل آورده و همچنین قادر است سنسور دوربینی تا ۴۲ مگاپیکسل را مدیریت کند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

حال به نظر می رسد که این چیپست از پایگاه داده Geekbench سر در آورده و اینچنین که مشخص است، امتیازی بالاتر از اگزینوس ۷۴۲۰ از سامسونگ کسب نموده.

k-a (1)-w600

امتیاز Kirin 950 در تست تک هسته ای به ۱۹۰۹ می رسد در حالی که همین امتیاز در تست چندهسته ای از ۶۰۰۰ نیز بالاتر رفته و به ۶۰۹۶ رسیده.

اگزینوس ۷۴۲۰ که سامسونگ آن را در گلکسی های جدید امسالش قرار داده امتیازهایی به ترتیب ۱۴۸۶ و ۴۹۷۰ را به دست آورده بود.

گفته می شود Kirin 950 به واسطه کمپانی تایوانی TSMC به تولید انبوه خواهد رسید و در ساخت آن نیز از فناوری ۱۶ نانومتری FinFET استفاده می گردد. انتظار می رود بتوان چیپست مورد بحث را در تلفن هوشمند Mate 8 از هوآوی دید؛ موبایلی که در آخرین شایعات گفته شده بود حضورش در میان کاربران تا ابتدای سال آینده تاخیر خورده است.

ویجیاتو

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل