کمپانی HTC کارخانجات تولیدی خود در شانگهای را به یک شرکت چینی واگذار می کند [شایعه]

کمپانی HTC کارخانجات تولیدی خود در شانگهای را به یک شرکت چینی واگذار می کند [شایعه]

کمپانی HTC کارخانجات تولیدی خود در شانگهای را به یک شرکت چینی واگذار می کند [شایعه]

هفته ی پیش در میان خبرها آمده بود که HTC به منظور کاهش هزینه های عملیاتی خود ۱۵ درصد از پرسنل اش را تعدیل خواهد کرد. اما به نظر می آید روزهای سیاه این برند تایوانی پایانی ندارند، زیرا حالا شنیده می شود که کمپانی مذکور می خواهد کارخانجات تولیدی خود در شانگهای را نیز به یک شرکت چینی که هنوز نامش مشخص نیست بفروشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنیست HTC در نقاط مختلفی از چین و تایوان کارخانه های نسبتاً مدرنی دارد که از آنها برای تولید اختصاصی محصولاتش استفاده می کند.

کارخانه ی شهر شانگهای که حالا سخن از فروش آن به میان آمده در سال ۲۰۰۹ و با صرف هزینه ای ۳۲.۲ میلیون دلاری احداث شده. طبق اطلاعات موجود این واحد تولیدی در سال ۲۰۱۰ که هنوز مالکش ایام خوشی را از سر می گذراند، فضای کاری برابر با ۱۴۷ متر مربع داشته و تمامی توانش نیز مورد بهره برداری قرار می گرفته.

اما همانطوری که همگی می دانیم طی یکی دو سال گذشته تایوانی ها به شدت زمین گیر شده اند و اوج زیان های آنها نیز در چند ماه اخیر رقم خورده؛ تقاضا برای موبایل های HTC کمتر از توان تولیدش است و اگر خبر فروش این توان مازاد به یک شرکت چینی صحت داشته باشد حتی می توان برداشت کرد که خود کمپانی مورد اشاره نیز دیگر امیدی برای احیا شدن و بازگشت مجدد ندارد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که به انحصار کشیده شدن فروش محصولات پرچمدار توسط اپل و سامسونگ و عدم توجه کافی به بازار موبایل های میان رده و اقتصادی از عوامل اصلی هستند که HTC‌ را فلج نموده اند.

در سوی دیگر ماجرا از یاد نبریم که فروش کارخانجات بدون استفاده می تواند قدری اوضاع اندوخته مالی اسمارت فون ساز ساکن تایوان را بهبود بخشد و به آنها زمان بیشتری برای بازیابی شان اهدا کند. طبق آخرین شنیده ها HTC تولید پرچمداری با نام O2 و مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ را در دستور کار قرار داده که شاید بتواند ورق را برگردانده و دوباره کاربران را با این شرکت آشتی دهد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل