آیا آیفون 6 اس هم به راحتی خم خواهد شد؟

حتما به یاد دارید که سال گذشته ماجرای خم شدن آیفون های اپل چه ماجرایی به پا کرد. اگرچه این اتفاق چندان طیف گسترده ای را در بر نگرفت اما همین تعداد هم مایه آبروریزی بسیاری برای شرکتی چون اپل شد. شایعات مختلف به این مسئله اشاره دارند که مهندسین کوپرتینویی جهت افزایش مقاومت بدنه آیفون جدید، از آلیاژی جدید استفاده کرده اند و این ترکیب برای آیفون 6 اس و 6 اس پلاس در نظر گرفته شده.

اگر شایعات حقیقت داشته باشند، آیفون های امسال از آلومینیوم سری 7000 بهره می برند در حالی که مدل های سال گذشته با آلیاژ آلومینیوم 6063 خود را پوشانده بودند. این پیشرفت سبب می شود که مقاومت دستگاه در برابر فشار بالا رفته و حتی خط و خراش کمتری آن را تهدید کند.

شبکه آنباکس تراپی، که سال گذشته برای اولین بار از خم شدن ساده آیفون 6 پرده برداشت، حالا به سراغ بدنه آیفون بعدی رفته تا آن را نیز به وسیله همان تست بسنجد. این تست علمی، بدنه ی آیفون 6 و آیفون 6 اس را تحت فشار قرار می دهد و در نهایت متوجه خواهیم شد که آیا آیفون جدید ما توانایی خم شدن در جیب مان را دارد یا باید از این ویژگی منحصر به فرد در سال آتی بی بهره بمانیم.

بدنه آیفون 6 تحت فشار 30 پوندی، برابر با 13 کیلوگرم خم می شود اما آیفون 6 اس مقاومتی بسیار بیشتر دارد. به نظر می رسد که مهندسین اپل عزم خود را جزم کرده اند تا دیگر اشتباهات سال پیش مرتکب نشود. البته همه ی این ها زمانی صحت دارد که آلیاژ جدید واقعا مورد استفاده قرار بگیرد.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟