عدم موفقیت در تست سقوط عامل اصلی به تعویق افتادن پروژه Ara است

اگر به خاطر داشته باشید چند روز پیش در دیجیاتو نوشتیم که زمان عرضه اولین محصول تجاری حاصل از پروژه ی Ara (که فعلاً با نام اسپیرال ۲ نیز از آن یاد می شود) به بازار به تعویق افتاده و کاربران قادر نخواهند بود آن را زودتر از سال ۲۰۱۶ تجربه کنند.

گوگل دلیل اصلی این موضوع را تداخلات و برخی اشکالات موجود در موبایل ماژولارش اعلام کرده بود، اما امروز چند توییت تازه از جانب این کمپانی و تیم توسعه ی پروژه ی Ara منتشر شده که به دلایلی متفاوت نسبت به آنچه قبلاً ذکر گشته بود اشاره دارند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنیست یکی از توییت های مورد بحث که هشتگ #FailedTheDropTest یا «ناموفق در آزمایش سقوط» را یدک می کشد، به نگرانی اصلی کمپانی ساکن مانتین ویو در رابطه با اسمارت فون متفاوت و قابل سفارشی سازی اش می پردازد.

Tweet-from-Project-Ara-hints-that-the-electropermanent-magnets-could-not-keep-the-phone-together-during-a-drop-test

بر اساس این توییت به نظر می آید الکترو مگنت ها یا به زبان ساده تر آهن رباهای دائمی که گوگل برای متصل نگه داشتن اجزای اسپیرال ۲ از آنها استفاده برده در زمان سقوط اسمارت فون مذکور به اندازه کافی قدرتمند عمل نکرده و اجازه می دهند قطعات مختلف دیوایس از شاسی اصلی جدا شوند.

تیم توسعه ی پروژه ی Ara از قبل بنا را بر این گذاشتند تا دستاوردشان به شکلی باشد که کاربر بتواند تشکیل شدن آن از اجزای گوناگون را به سادگی ببیند و هر ماژول را بسیار سریع تعویض کند، ولی ظاهراً حالا همین موضوع در هنگامی که موبایل زمین می خورد ایجاد مشکل می نماید.

اهالی مانتین ویو هنوز نگفته اند که قصد دارند الکترو مگنت ها را با چه چیزی جایگزین کنند، یا به سراغ چه راه حلی برای بهبودشان خواهند رفت. شاید هم بر حسب نیاز راهکاری جدید برای نگه داشتن کلیه اجزای تلفن هوشمند در کنار یکدیگر اتخاذ شود.

Extra-room-is-being-made-for-more-modules

ضمناً توییت دومی هم منتشر شده که می گوید توسعه دهندگان سعی کرده اند با ادغام چند قابلیت اصلی در یک گروه بازهم فضای زیادتری را پدید آورند تا افراد قادر گردند ماژول های بیشتری را روی موبایل خود سوار کنند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟