آیا بازی های اولین اکس باکس روی اکس باکس وان اجرا خواهند شد؟ اسپنسر پاسخ می دهد

آیا بازی های اولین اکس باکس روی اکس باکس وان اجرا خواهند شد؟ اسپنسر پاسخ می دهد

آیا بازی های اولین اکس باکس روی اکس باکس وان اجرا خواهند شد؟ اسپنسر پاسخ می دهد

Backward Compability قابلیت جدیدی است که از سوی مایکروسافت و در E3 امسال، معرفی شد و به کاربران اکس باکس وان اجازه می دهد بازی های اکس باکس ۳۶۰ را به راحتی روی کنسول جدید خود اجرا کنند.

پروسه ای که طی می شود تا بازی های نسل پیش روی نسل جدید اجرا شوند پیچیده است و در نهایت ورژنی مجازی از اکس باکس ۳۶۰ روی اکس باکس وان اجرا خواهد شد. با توجه به این که برخی ناشران با این مسئله مخالف هستند، همه ی بازی ها از این قابلیت پشتیبانی نخواهند کرد اما برای اکثر بازی ها مشکل خاصی وجود ندارد.

اما مسئله درباره ی بازی های اولین اکس باکس چگونه است؟ آیا این عناوین هم روی اکس باکس وان قادر به اجرا شدن هستند؟ مایکروسافت این مسئله را رد نمی کند، اما ظاهرا نباید فعلا و در زمانی نزدیک منتظر آن بود.

فیل اسپنسر، مدیر برند اکس باکس مایکروسافت در جواب به همین پرسش در توییتر گفت: «این خواسته ای غیرمنطقی و مسخره نیست. من همین سوال را دائما از تیم توسعه دهنده ی اجرای بازی های ۳۶۰ بر اکس باکس وان می پرسم. فعلا لازم است که کار روی پلتفرم اکس باکس ۳۶۰ تمام شود.»

در حالی که چنین قابلیتی نیاز به کار فنی بسیار دارد، سوال اصلی مثل همیشه اینجاست که آیا این ویژگی، ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر؟ در هر صورت بعید نیست که شاهد عرضه ی Backward Compatibility برای بازی های کنسول اصلی باشیم اما احتمالا تا مدت های طولانی چیزی در این باره نخواهیم شنید. لازم به ذکر است که بنابر اعلام مایکروسافت، در هفته ی جاری، لیست بازی های قابل پشتیبانی از این قابلیت، منتشر خواهد شد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل