کاربران چه حسی نسبت به ویندوز ۱۰ دارند؟

تقریبا یک ماه از عرضه ویندوز ۱۰ می گذرد و تا کنون میلیون ها نفر در سراسر جهان اقدام به نصب پلتفرم جدید مایکروسافت کرده اند. در این مدت، کاربران تصمیم خود را گرفته اند؛ اینکه یا از ویندوز ۱۰ خوششان می آید یا باید نفرت خود را نشان دهند.

به طور کلی و همانگونه که انتظار می رفت، بیشتر بازخوردها به ویندوز جدید و نهایی، مثبت بوده اند و بر اساس تحقیقات کمپانی Brandwatch در شبکه های اجتماعی، تعداد افرادی که به ویندوز ۱۰ عشق می ورزند بسیار بیشتر از اشخاصی هستند که از آن تنفر دارند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از ارائه آمارها، باید خاطر نشان نمود که Brandwatch صرفا هفت هزار دیدگاه را مورد بررسی قرار داده است.

windows-10-study1-w600

در مجموع، ۹۲ درصد از این افراد اذعان داشته اند که از ویندوز ۱۰ لذت برده اند اما در هر صورت، Brandwatch می گوید که تعداد افرادی که در حال اعتراض به آن هستند نیز به شکل آرامی در حال افزایش است.

کمپانی یاد شده همچنین به قسمت های مختلف ویندوز ۱۰ نگاهی داشته و در نظر سنجی های خود مشخص نموده که کاربران به چه بخشی بیشتر علاقه نشان داده اند. برای مثال، ۸۰ درصد از کاربران ویندوز ۱۰ گفته اند که از کورتانا، دستیار صوتی و دیجیتالی این پلتفرم استفاده کرده و عاشق آن هستند.

windows-10-study-2-w600

در ادامه، شاهد لیستی هستیم که به ترتیب عبارتند از مرورگر اج، ادغام اکس باکس با ویندوز ۱۰، منوی استارت، دسکتاپ های مجازی و چندگانه، اکشن سنتر و تسکبار. در پایین ترین بخش این لیست نام مجموعه آفیس را مشاهده می کنیم که صرفا ۴۰ درصد از کاربران، از کار با آن ابراز رضایت نموده اند.

هفته پیش گفتیم که ۵۰ میلیون کامپیوتر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند که تا کنون مشخصا تعداد آنها با افزایش قابل توجهی رو به رو بوده است. حال این نظر سنجی دربرگیرنده نظرات ۷ هزار نفر است که مشخصا نمی تواند معیار کاملا دقیقی در مورد محبوبیت ویندوز ۱۰ باشد اما در هر صورت، به ما می گوید که در این مقیاس کوچک، کدام ویژگی های ویندوز ۱۰ محبوب ترند و کدام بخش ها نیاز به بازبینی بیشتری دارند.

ویجیاتو

نظرات ۶۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟