انتشار سلفی کاوشگر کنجکاوی با زاویه ای متفاوت از عکس های قبلی

انتشار سلفی کاوشگر کنجکاوی با زاویه ای متفاوت از عکس های قبلی

انتشار سلفی کاوشگر کنجکاوی با زاویه ای متفاوت از عکس های قبلی

عکاسان حرفه ای هیچگاه گرفتن سلفی از ارتفاع پایین را توصیه نمی کنند چراکه در این صورت چانه دو برابر اندازه حقیقی اش به نظر می آید و گونه ها و حفره های بینی هم بزرگ تر از آنچه در حقیقت هستند دیده می شوند.

اما این قاعده یک استثنا دارد و آن هم زمانی است که شما کاوشگری روی سطح مریخ باشید چراکه دیگر مشکلات یاد شده برای عکس تان به وجود نمی آید.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید سلفی گرفته شده توسط کاوشگر کنجکاوی است که البته نمی توان آن را نخستین سلفی این ربات خواند اما اولین عکسی به شمار می رود که در آن دوربین پایین تر از بدن ربات قرار داده شده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این تصویر از ۹۲ عکس مجزا ساخته شده که در تاریخ ۵ اوت و همزمان با رسیدن کاوشگر به شمال شرقی سیاره سرخ با استفاده از سیستم تصویر برداری MAHLI (یا دستگاه تصویر برداری لنز دستی مریخ) گرفته شده و کوه های شارپ و دهانه آتش فشانی Gale هم در پس زمینه آن قابل مشاهده هستند.

این سیستم تصویر برداری روی بازوی رباتیک دستگاه تعبیه گردیده که به خاطر جای گیری هوشمندانه کنجکاوی، در تصویر آخر قابل مشاهده نیست.

در هر صورت این عکس ها زمانی گرفته شدند که بازوی ربات برای حفر کردن خاک سطح مریخ پایین آورده شد. در ادامه می توانید نمایی وایدتر از سلفی کاوشگر کنجکاوی را مشاهده نمایید: نواحی خاکستری رنگ عکس هم نمونه ای از گرد و غباری هستند که ربات برای انجام آزمایشات بیشتر جمع آوری کرده است.

curiosity-belly-selfie02

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل