ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

7 جمله ای که افراد موفق هیچگاه بر زبان نمی آورند

همه ما می دانیم که موفقیت یک شبه بدست نمی آید؛ بلکه نیازمند تلاش زیاد، صرف زمان و تعهد است. هر رهبر موفق، کارآفرین یا آرمانگرایی، روش منحصر به فردی برای خودش دارد و برای ...

سهیل امید دزیانی
نوشته شده توسط سهیل امید دزیانی | ۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۰

همه ما می دانیم که موفقیت یک شبه بدست نمی آید؛ بلکه نیازمند تلاش زیاد، صرف زمان و تعهد است. هر رهبر موفق، کارآفرین یا آرمانگرایی، روش منحصر به فردی برای خودش دارد و برای آنچه که باور دارد، بی وقفه تلاش می کند تا بتواند به جامعه ثابت کند می توان از قید و بند زنجیری که جلوی پیشرفت را می گیرد، خلاص شد.

اگرچه هرکدام از آنها برای رسیدن به هدفشان راه های متفاوتی در پیش گرفتند، اما هدف همه آنها یکسان بوده و آن چیزی نیست جز موفقیت.
اگر می خواهید در زندگی تان به موفقیت برسید، دانستن این هفت جمله که باعث بر باد رفتن تمام شور و نشاط تان در انجام کارها می شود، می تواند کمک زیادی به شما کند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

عوامل زیادی وجود دارند که افراد موفق را به یکدیگر گره می زنند. یکی از آنها، نحوه رشد و پرورش این افراد در طول مسیر پیشرفتشان است. استیو سیبولد نویسنده کتاب "افراد ثروتمند چگونه می اندیشند؟"، بیش از سه دهه با بیشتر از هزار نفر از میلیونرها مصاحبه کرد تا به راز و رمز آنها در رسیدن به موفقیت و ثروت دست پیدا کند.
پاسخ بسیار ساده بود؛ این نویسنده دریافت که اهمیتی ندارد این افراد در کجا و حتی توسط چه کسانی متولد شده باشند؛ آنچه که باعث پایداری آنها در برابر سختی ها شده، طرز فکرشان بوده است.

آنها به سوی هدفشان پیش می رفتند در حالیکه هیچ مانعی نمی توانست سد راهشان شود. همین ذهنیت این افراد را به ثروت و موفقیت در همه عرصه ها رساند. گفتنی است افراد موفق هیچگاه این هفت جمله را به زبان نمی آورند زیرا با طرز فکر غیر قابل توقف آنها در تضاد کامل است.

1- از شغلم متنفرم

یا جملاتی مانند "از این شرکت بدم می آید" و "رئیس من فرد احمقی است"

یکی از ویژگی های تحسین برانگیز در افراد موفق این است که آنها (صرفنظر از اینکه ممکن است در هر لحظه از زندگی شان چه کاری انجام دهند) درباره شغل یا محل کار خود بیش از حد خود رای نیستند.

این افراد حتی اگر در وضعیت نامناسبی قرار بگیرند یا محیط اطرافشان پر از انرژی منفی باشد، باز هم جملات بالا را بکار نمی برند. این جملات مأیوس کننده چیزی جز کاهش سرعت شما در مسیر پیشرفتتان برای رسیدن به موفقیت، ندارد.

سعی کنید بجای توهین به یک شخص، شغل یا شرکت، با استفاده از واقعیت های موجود، روش های مناسب و با بی طرفی کامل مشکلات موجود را حل و فصل کنید.

2- این منصفانه نیست

یا "من در این مورد سزاوارترم"

آیا رقیب شما در شرکت، تشویقی، پاداش یا ترفیع گرفته است و در حالیکه شما دو برابر او فعال و مفید بوده اید، هیچ چیزی دریافت نکرده اید؟
به یاد داشته باشید یکی از اشتباهاتی که افراد موفق هیچگاه مرتکب نمی شوند، لفاظی و یاوه گویی در مورد بی عدالتی های زندگی است. آنها اهل غر زدن نیستند؛ بلکه از بی عدالتی های زندگی در جهت اهداف خود استفاده می کنند.
بی وقفه تلاش کنید تا به خودتان نشان دهید لیاقت بهترین چیزها را دارید. بجای اینکه همواره از زمین و زمان ناله و شکایت کنید، فعال بوده و هرگز تسلیم ناملایماتی که شما را دلسرد می کنند، نشوید.

این رمزی است که شما را در مسیر پیشرفت نگه می دارد. اگر همواره به دنبال مقصر باشید، درواقع روحیه خود را خراب کرده اید. فرض کنید شما لایق تر از فرد دیگری بوده اید؛ بیایید با انجام کار برجسته ای به خود و دیگران ثابت کنید که لیاقت شما بیشتر بوده است.

3- قبلاً کارها به این شکل انجام نمی شد

یا "زیرا همواره از همین روش انجام می شد"

خلاقیت یکی از صفات کلیدی افراد موفق در هر زمینه ای از فعالیت است. هموراه از امتحان کردن موارد جدید و روش های بدیع، استقبال کنید و از نتیجه آن نترسید. هیچکس تا کنون نتوانسته است بدون نوآوری و آزمایش روش جدید، به موفقیت برسد.
به استیو جابز مدیر عامل فقید شرکت اپل نگاهی بیاندازیم؛ وی فرد بسیار پر شوری در نوآوری بود و همین طرز نگاه وی و اشتیاقش به ایده ها و طرح های جدید سبب تولید محصولاتی شگفت انگیز مانند آیفون یا آیپد شد که توانست جهان را متحول کند. وی زمانی گفت: «مرز بین یک رهبر و یک پیرو را خلاقیت تعیین می کند».
داریلن پرایز رئیس شرکت well said می گوید، حتی اگر شما با ایده کسی مخالفید، بجای اعلام سریع موضع خود بگویید "وای! ایده جالبی است. چگونه عملی می شود؟!" یا اینکه بگویید "رویکرد متفاوتی است؛ بگذارید در مورد عواقب مثبت و منفی آن بیشتر بحث کنیم."
هیچگاه یک دنده نباشید و از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید زیرا این راهی نیست که بتوانید از آن به موفقیت برسید.

4- این کار من نیست

یا جملاتی مانند "مشکل من نیست" و "من برای این کار حقوق نمی گیرم"

افراد موفق یک قانون طلایی دارند که همواره از آن پیروی می کنند و آن این است که اگر شما واقعاً فرد موفقی باشید، همواره به دیگران نیز کمک خواهید کرد تا به موفقیت برسند.

به عنوان مثال وارن بافت مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی می گوید، کسی که امروز در سایه نشسته است، بخاطر زحمت فردی است که سالها پیش در آنجا درختی کاشته.
بخاطر داشته باشید همواره کار گروهی سبب تسریع در موفقیت می شود. اگر شما نتوانید بازیکن خوبی در کار اجرایی باشید، هیچگاه رنگ موفقیت را نخواهید دید.

شاید فرد ثروتمند و موفقی باشید اما بدانید سخت کوشی و فداکاری یک مجموعه شامل اعضا و کارمندان شرکت یا سازمان متبوعتان رمز اصلی موفقیت و اعتبار شما بوده است.

5- غیر ممکن است

یا جملاتی مانند "این کار شدنی نیست" و "من نمی توانم این کار را انجام دهم"

افراد موفق به خوبی می دانند که مرزها و محدودیت ها ساخته و پرداخته ذهن انسان هاست و این خود فرد است که برای خودش محدودیت می تراشد. مطمئناً چنین جملاتی مانند بمبی انگیزه شما را نابود کرده و از رسیدن به موفقیت های بیشتر باز می دارد.

افراد موفق از موانع و محدودیت ها گله نمی کنند؛ همواره بجای شکایت سعی می کنند به کمک خلاقیت خود راهی برای از میان برداشتن مشکلات پیدا کنند.
کلمات منفی مانند "نمی توانم"، "غیر ممکن است" و "نمی خواهم" را از ذهن خود بیرون بریزید زیرا افراد موفق هیچگاه چنین جملاتی را بر زبان نمی آورند. این اشخاص می دانند شاکی بودن و مدام غز زدن به کسی کمک نخواهد کرد؛ بجایش تمام تلاش خود را روی موضوعی که در دستشان است، می گذارند تا به پیروزی برسند.

6- من نیز می توانستم داشته باشم

یا جملاتی مانند "من نیز باید داشته باشم" و "ای کاش من نیز قادر بودم"

حسرت و پشیمانی بدترین احساسی است که یک فرد می تواند در طول زندگی با آن مواجه شود. گاهی یک فرد اصرار به پایان رساندن کاری دارد که شرایط انجام آن از کنترل او خارج است.

افراد موفق هیچگاه به خودشان فرصت حسرت خوردن نمی دهند. این به 2 دلیل است؛ یا آنها از فرصت ها به بهترین شکل ممکن استفاده می نمایند یا اینکه به جلو حرکت می کنند تا فرصت مناسب دیگری که در انتظارشان است، برایشان رخ داده و از آن استفاده کنند. یادتان باشد که حسرت گذشته به کسی کمک نکرده است.

7- چاره ای ندارم

یا جملاتی مانند "گزینه دیگری ندارم" و "هر چه که از دستم برمی آمد، انجام دادم"

همیشه فرصت ها و انتخاب هایی روی میز وجود دارد که افراد موفق به خوبی می دانند چطور از آنها استفاده کنند. دارلین پرایز رئیس شرکت well said می گوید، گفتن این جمله که ما چاره ای دیگری نداریم نشان دهنده عمق تسلیم شدن شما در برابر عوامل بیرونی است و در واقع شما قربانی حس ناامیدی خود شده اید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (18 مورد)
 • موفقیت یک مسیره مقصد نیست
  موفقیت یک مسیره مقصد نیست | ۱۸ آذر ۱۳۹۴

  واقعا برا کسایی که مطالبی مانند این مطالبو درک نمیکنند متاسفم و برای افرادی که هدف ندارن و برای افراد هدفمند کار میکنند مانند اکثر مردم ایران ارزو میکنم بفهمند دارند چیکار میکنند دی جیاتو ممنونم عاااااااااالی بود کاشکی بفهمید که کلماتی که از دهنتون خارج میشه دارای انرژی مثبت و منفی هستش دیگه تا اخر عمرت این حرفایی مانند من از زندگی کردن متنفرم تا اخر عمرت به زبون نمیاری کاشکی درک کنید بازم مرسی دی جیاتو لااااااایک.

 • پویان
  پویان | ۲۰ آبان ۱۳۹۴

  big like for all

 • ابراهیم
  ابراهیم | ۶ مهر ۱۳۹۴

  برای هر کاری برنامه ای درست میخواد و کسانی که به این نظریه ها عمل نکنند هیچوقت موفق نخواهند شد اگر هم موفق بشند باید به خودشون افتخار کنند که نابغه هستند

 • آمنه
  آمنه | ۵ شهریور ۱۳۹۴

  سلام مطلب خیلی خوبی بود و من هم توصیه میکنم کتاب "هفت عادت مردمان موثر" را هر کس که علاقه داره به مطالعه در زمینه علم موفقیت حتما" بخوانید .

 • فرتاش
  فرتاش | ۴ شهریور ۱۳۹۴

  همیشه تو زندگی افراد موفق چاشنی شانس هست، برای همه هست ولی اونا یه کاری انجام میدن بعد منتظر فرصت (شانس) میمونن، بقیه فقط آرزو میکنن و حرص میخورن که چرا من ندارم، باید دنبال راهش بود و پیدا کرد که بازم میگم واسه همه راهش هست به شرط پشت کار داشتن نه نشستن و آرزو کردن، هر کسی هم که نداره میگه هه هه هه ..... مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آره میشه

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی