کمپانی HTC خبر از برنامه بازخرید سهامش می دهد

همانطوری که طی هفته ها و ماه های اخیر نوشته ایم، HTC پس از عرضه ی تلفن هوشمند One M9 (بررسی دیجیاتو) رفته رفته به سمت بحران سوق پیدا کرد و با یک شکست تجاری نسبتاً سخت روبرو گشت. در نهایت کار به اخراج و تعدیل پرسنل این شرکت کشیده شد و منابع مختلف خبر از نزول عجیب سهام آن دادند.

امروز کمپانی مذکور از برنامه اش برای بازخرید محدود سهام خود به منظور بازگرداندن اعتماد به سرمایه گذاران و بهبود ترازنامه اش سخن به میان آورده است. در ادامه ی مطلب می توانید با مطالعه بیانیه خبری که دفتر روابط عمومی HTC در تهران در همین رابطه برای دیجیاتو ارسال نموده از جزئیات این برنامه باز خرید بیشتر آگاه شده و اطلاعات کامل تری را در موردش کسب نمایید.

بازخرید ۵۰ میلیون سهم نشان دهنده اعتماد در استراتژی کسب و کار و پتانسیل رشد است.

شرکت اچ‌تی‌سی اعلام کرد هیئت‌مدیره‌اش مجوز برنامه بازخرید سهام به منظور افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران را صادر کرده است.

این برنامه که قرار است در طول دو ماه آینده اجرایی شود، شامل خرید بیش از ۵۰ میلیون سهام است و این میزان تقریباً ۶ درصد از کل سهام این شرکت را تشکیل می‌دهد. اگرچه ارزش کل این سهام به قیمت خرید نهایی آن بستگی دارد، بر اساس قیمت امروز تقریباً معادل ۶۰ میلیون دلار امریکا است.

بازخرید بیش از ۶ درصد از سهام شرکت حکایت از توجه ویژه به سهام سرمایه‌گذاران داشته و می‌تواند نیرویی دوباره به ترازنامه اچ‌تی‌سی بیفزاید؛ ضمن اینکه در این موقعیت که قیمت سهام ارزش ذاتی شرکت را منعکس نمی‌کند نوعی انعطاف‌پذیری مالی به وجود می‌آورد.

شر وانگ (Cher Wang) رئیس و مدیرعامل اچ‌تی‌سی گفت:« از این فرصت افزایش ارزش سهام با استفاده از بخش کوچکی از ترازنامه مالی شرکت استقبال می‌کنم. این برنامه باورهای هیئت‌مدیره درباره توانایی اجرایی استراتژیک، استقرار ساختار و رویه‌های مطلوب برای رشد سودآور و پایدار را منعکس می‌کند. من نسبت به فرصت‌های پیش‌رو در عرصه تلفن هوشمند، واقعیت مجازی و دستگاه‌های متصل خوشبین هستم و در ساختن اچ‌تی‌سی برای آینده نزدیک متعهد می‌مانم».

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟