آیا Apple TV بعدی نقش کنسول گیمینگ شما را بر عهده خواهد گرفت؟

کاربران به شدت انتظار دارند که اپل در مراسم ۱۸ شهریور خود، Apple TV جدید را معرفی کند. اگرچه در نگاه اول می توان حضور «سیری» در این محصول را یک دگرگونی برای آن دانست اما به نظر می رسد نحوه کنترل کردن آن نیز دست خوش تغییرات بزرگی خواهد شد.

پیش از این وال استریت ژورنال گزارش داده بود که ریموت کنترل اپل تی وی جدید از یک تاچ پد و میکروفن (برای صحبت با سیری) برخوردار خواهد بود اما اکنون وب سایت TechCrunch خبرهای جذاب تری برای علاقه مندان به این محصول دارد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Mobit

بر اساس گفته های وب سایت TechCrunch، ریموت کنترل اپل تی وی علاوه بر تاچ پد و میکروفن، به سنسورهای حرکتی نیز مجهز خواهد شد. اینطور که فعلا مشخص شده، می توانید آن را در دست خود گرفته و سپس به جهت های مختلف بکشید. چنین حالتی، مشخصا می تواند شما را به یاد کنترلر کنسول Wii بیاندازد. در کنسول یاد شده، کنترلر به واسطه یک سنسور مادون قرمر می تواند حرکات شما را تشخیص دهد اما هنوز مشخص نیست که ریموت اپل تی وی بدون هیچ وسیله جانبی می تواند به پیگیری حرکات دست کاربر مشغول گردد یا خیر.

apple-tv-with-game-controller

در این میان بی راه نیست اگر بگوییم که اپل تی وی با ریموت جدیدش حتی می تواند به عنوان یک رقیب در زمینه بازی های ساده و معمولی برای برخی کنسول ها به حساب بیاید. از طرف دیگر، زمان بسیار زیادی است که انتظار می رود شرکت مورد بحث، یک فروشگاه اختصاصی برای اپل تی وی تدارک ببیند. با چنین فروشگاهی، مشخصا بازی های ساده نیز می توانند به اپل تی وی راه پیدا کنند و سپس به کنترلر Wii-مانند می رسیم و باقی ماجرا.

البته برای به حقیقت پیوستن چنین امری، اپل تی وی باید قدرتمندتر از حالت فعلی اش شود. TechCrunch باور دارد که شرکت ساکن کوپرتینو، از چیپست A8 که در آیفون ۶ به کار گرفته شده در اپل تی وی جدید بهره گرفته است. از سوی دیگر اپل از تمام قدرت این چیپست استفاده خواهد کرد چرا که دیگر بحث مصرف باتری نیز در میان نیست و Apple TV به شکل مستقیم به برق متصل می گردد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟