ساخت نوعی رزین که می تواند حفره های ایجاد شده روی بدنه فضاپیماها را ترمیم کند

ساخت نوعی رزین که می تواند حفره های ایجاد شده روی بدنه فضاپیماها را ترمیم کند

پژوهشگران مدت هاست که روی ساخت مواد ترمیم شونده کار می کنند و اگر گشتی در یوتوب داشته باشید می توانید تعدادی از آنها را بیابید. اما این هفته تیمی از دانشمندان مدعی شدند ماده جدیدی را ساخته اند که با سرعت به مراتب بالاتری می تواند خود را ترمیم کند و ظرف تنها یک ثانیه حفره یا منافذ ایجاد شده در سطوح مختلف را از میان می برد.

این ماده تقریبا نوعی رزین مایع است که به محض قرار گرفتن در معرض اندکی اکسیژن سخت می شود. برای استفاده از این رزین تنها کافیست که آن را میان دو دیواره قرار دهید (در مواردی که به خاطر برخورد گلوله یا ذرات مختلف حفره ای روی دیواره ها ایجاد می شود) تا ماده بلافاصله با اکسیژن ورودی واکنش دهد و بخش خالی را پر کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این دانشمندان در دانشگاه میشیگان آمریکا فعالیت دارند و بودجه مورد نیاز خود برای انجام تحقیقات را از ناسا دریافت کرده اند. پژوهش مذکور همین هفته در نشریه ACD Macro Letters متعلق به انجمن شیمی آمریکا منتشر گردید.

s.0

این پژوهشگران در مقاله خود اعلام نموده اند که ماده مذکور می تواند برای تعمیر تانکرهای سوخت، بدنه هواپیما یا دیواره فضاپیماها مورد استفاده قرار گیرد. به بیان دیگر مواد ترمیم شونده برای هر چیزی که در معرض فشار و خطر ترکیدگی قرار دارد سودمند واقع می شوند چراکه وجود منفذ روی یک مخزن (خواه ماده درونی آن بنزین باشد یا اکسیژن) می تواند باعث نشت آن شده و اثرات و پیامدهای نامطلوبی را به دنبال داشته باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato