کمپانی Uber دو هکر را برای تامین امنیت اتومبیل های خود استخدام می کند

دو محقق امنیتی به نام های «چارلی میلر» و «کریس والاسک» ماه گذشته قادر شدند از راه دور، یک خودروی کرایسلر را هک کنند. حال به نظر می رسد که این دو محقق، به استخدام کمپانی Uber در آمده اند. بر اساس گزارش رویترز، دو محقق و هکر یاد شده به زودی کار خود را در مرکز تکنولوژی های پیشرفته اوبر آغاز خواهند کرد.

اندکی بعد خود «میلر» نیز این اقدام را در توئیتر تایید کرد:

Screen Shot 1394-06-08 at 11.33.21-w600

آقای میلر در گذشته به عنوان یک پژوهشگر امنیتی در کمپانی توئیتر مشغول به کار بوده و پیش از آن نیز به هک کردن محصولات اپل شهرت داشته است. از سوی دیگر «والاسک» نیز پیشتر به عنوان مدیر بخش تحقیقات در زمینه امنیت خودروها در کمپانی IOActive بوده است و اخیرا شغل خود را ترک گفته بود.

اخیرا شایعات بسیاری شنیده می شود که «اوبر» تصمیم دارد خودروهای بدون راننده اش را توسعه دهد و به احتمال زیاد این دو محقق را نیز برای تامین امنیت این وسایل در برابر هک شدن به استخدام خود درآورده است. هفته گذشته، اوبر خبر داده بود که برای رسیدن به این هدف، تصمیم دارد تا با دانشگاه آریزونا همکاری خود را آغاز نماید. باید دید در آینده کدام شرکت برنده جنگ خودروهای بدون راننده خواهد بود؛ گوگل، اپل، تسلا، اوبر یا بازیگران قدیمی این میدان همچون بنز و BMW؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟