سونی با جذب سرمایه عمومی، در حال توسعه ساعتی هوشمند و خاص است

سونی با جذب سرمایه عمومی، در حال توسعه ساعتی هوشمند و خاص است

مدتی پیش در مورد طرح First Flight از سونی برایتان نوشتیم. طرحی که شرکت ژاپنی صرفا در کشور خود آن را اجرایی کرده و از مردم برای ایده های کارمندان اش، سرمایه عمومی جذب می کند. حال به نظر می رسد که جدیدترین ایده که در این پروژه عملی شده، یک ساعت هوشمند اعلا با نام Wena بوده است.

این ساعت هوشمند ظاهری کاملا کلاسیکی داشته و بر سه ویژگی مهم تمرکز کرده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سونی تلاش کرده تا این سه ویژگی را به بهترین شکل در ساعت هوشمند Wena جای دهد. اول اینکه قرار است این محصول جای کیف پول شما را گرفته و همه پرداخت هایتان را نیز با استفاده از تکنولوژی NFC انجام دهد. وظیفه دومش اطلاع رسانی اعلان ها به کاربر بوده و این کار را نیز به وسیله LED و ویبره به سمع و نظر استفاده کننده می رساند. در نهایت نیز تلاش می کند تا حرکات کاربر را پایش کرده و به شما داده هایی مبنی بر میزان فعالیت های فیزیکیتان بدهد.

اینطور که به نظر می رسد، اپلیکیشن ساعت مورد بحث در حال حاضر صرفا با پلتفرم iOS هماهنگی دارد.Front_Silver_Chrono_800.0-w600

Wena Wrist در دو نمونه عرضه می شود؛ مدل اول را در تصاویر و ویدیو مشاهده می کنید که جدا از ساعت، دارای سه بخش دیگر نیز برای اطلاع دقیق از زمان نیز هست. این مدل با نام «Chronograph» شناخته می شود.

مدل بعدی، «Three Hands» نام داشته و باز هم ظاهری مشابه دارد اما دیگر خبری از این سه بخش نیست و صرفا با یک ساعت عادی رو به رو هستیم.

طول عمر باتری دو مدل یاد شده بین ۳ الی ۵ سال خواهد بود. اینطور که از اطلاعات نه چندان کامل وب سایت ژاپنی این پروژه پیداست، خود ساعت کلاسیک است، در صورتی که بند آن هوشمند است و سنسورهای مختلف نیز در بند به کار گرفته شده اند. در این میان باید اشاره کرد که باتری بند، با استفاده از شارژری مخصوص هر هفته یک بار نیاز به شارژ شدن دارد.

Screen Shot 1394-06-09 at 10.38.27-w600

همانگونه که گفتیم Wena Wrist در دو مدل عرضه خواهد شد و اکنون خبر می رسد که احتمالا تا ماه مارس یا آوریل سال آینده به دست کاربران خواهد رسید. قیمت نیز با توجه به مدل آن، بین ۲۸۷ الی ۵۷۶ دلار تعیین خواهد شد.

در این ویدیو می توانید جزییات بیشتری از ساعت و سنسورهای آن که در بند قرار گرفته اند را مشاهده کنید. البته توجه نمایید که این ویدیو با زبان ژاپنی تهیه شده است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato