کمپانی اینتل در حال آزمایش پردازنده های Core M برای تلفن های هوشمند است

اینتل امروز صبح نسل ششم چیپ های پردازشی خود موسوم به «اسکای‌لیک» را برای محصولات همراه‌ (لپ تاپ ها) معرفی کرد. حال اما خبرهای جدیدتری از تلاش های این شرکت در زمینه ساخت چیپ های پردازشی منتشر گشته اند.

بر اساس جدیدترین مصاحبه آقای «کرک اسکاگن»، مدیر کل کمپانی اینتل، این شرکت در تلاش است تا پردازنده های نسل ششمی Core M را به تلفن های هوشمند بیارود. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، اکنون گفته می شود که پردازنده های اینتل با کد Core M، در حال تست شدن در فبلت ها هستند.

خانواده Core M به نوعی طراحی گشته تا بتواند «توان طراحی گرمایی» (TDP) چهار و نیم وات را به دست آورده و همچنین بر بستر ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری توسعه یابد. پیش از این، اینتل اذعان کرده بود که سری Core M را برای محصولات هیبریدی طراحی کرده است؛ تولیداتی که می توانند هم نقش یک نوت بوک را بازی کرده و هم تبدیل به یک تبلت شوند.

Intel-Core-M-SKU

در حال حاضر، چیپ های پردازشی Core M با دو هسته توسعه یافته اند و این شرکت از پردازنده های گرافیکی سری HD 5XXX در آنها استفاده کرده است.

اکنون، بزرگترین مشکل برای استفاده از پردازنده های سری Core M به عنوان پردازنده های تلفن های هوشمند،‌ این است که یک مودم در این چیپست ها گنجانده نشده و از طرف دیگر، قیمت ساخت آنها نیز بالاتر از نمونه های معمولی است که در حال حاضر در اسمارت فون ها جای گرفته اند.

از سوی دیگر، هنوز هم مشخص نیست که چیپ های خانواده Core M چگونه خواهند توانست وظایف را در موبایل ها انجام دهند و تا چه حد نیز موفق خواهند بود. لازم به اشاره است که این چیپ ها، بدون فن توسعه پیدا می کنند اما در محصولات دیگر، راهکارهایی برای خنک نگه داشتن آنها اندیشیده می شود اما با توجه به میزان اندک فضا در تلفن های هوشمند، حرارت تولیدی ممکن است تبدیل به یکی از مشکلات اساسی گردد.

مدتی پیش اینتل خبر داده بود که پردازنده های Core M را برای ویندوز ۱۰ بهینه کرده است؛ حال باید دید آیا این شرکت می تواند همین کار را برای پلتفرم نرم افزاری اندروید نیز انجام دهد یا خیر.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟