اپلیکیشن مترجم گوگل در اندروید مارشملو، امکانات ویژه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد

اپلیکیشن مترجم گوگل در اندروید مارشملو، امکانات ویژه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد

اپکیشین مترجم گوگل اخیرا از سوی سازنده اش بروز رسانی شده اما شاید بسیاری از کاربران متوجه قابلیت های جدید آن نشده باشند.

کاربرانی که از نسخه های پیش نمایش اندروید مارشملو در تلفن های همراه نکسوس خود استفاده می کنند، قادر هستند با اپلیکیشن جدید Tanslate، در تمام بخش های تلفن همراه به ترجمه عبارات و کلمات بپردازند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تیم توسعه اپلیکیشن Google Translate موفق شده ترجمه متن و عبارات را در همه بخش های تلفن های هوشمند اندرویدی که از نسخه ششم استفاده می کنند قرار دهد.

به این شکل، در صورتی که یک کاربر با اپلیکشنی بیگانه رو به رو شد و یا در بخشی از خود پلتفرم، نتوانست متوجه معنای متون بکار رفته شود، می تواند به راحتی متن یا کلمه را انتخاب کرده و گزینه ترجمه را برگزیند تا معنای کلمه یا عبارت، برایش آشکار گردد؛ مطابق با تصویر ذیل:

Screen Shot 1394-06-15 at 11.05.39-w600

پیش از این چنین بود که (در صورت امکان) متن کپی می شد و سپس در اپلیکیشن مترجم گوگل قرار می گرفت تا ترجمه آن به نمایش درآید.

نکته منفی ماجرا اما اینجاست که تعداد بسیار کمی از کاربران اکنون از اندروید ۶ (نسخه پیش نمایش) استفاده می کنند و حتی پس از نهایی شدن این نسخه، باز هم تعداد بسیار اندکی از کاربران می توانند به آن دسترسی سریعی داشته باشند.

حال باید دید شرکای سخت افزاری گوگل چه زمانی به فکر بروز رسانی تلفن های هوشمند خود به نسخه ششم خواهند افتاد. البته در این زمینه به هیچ عنوان نباید خوش بین بود چرا که هنوز پرچمداران سال های پیش که از سخت افزار کاملا مقبولی نیز بهره می برند در خم یک کوچه اندروید ۵ مانده اند، چه رسد به اندروید ۶.

ویجیاتو

نظرات ۳۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato