فضاپیمای فالکون هوی در بهار امسال پرتاب می شود

فضاپیمای فالکون هوی در بهار امسال پرتاب می شود

فضاپیمای فالکون هوی در بهار امسال پرتاب می شود

از زمانی که اسپیس اکس خبر ساخت فضاپیمای فالکون هوی را منشتر کرد مدت زیادی می گذرد و حرف و حدیث های مختلفی در مورد آن شنیده می شود. اوایل همین هفته لی راسن نایب رئیس ماموریت ها و عملیات های این شرکت اعلام کرد که اسپیس اکس در نظر دارد «تا اواخر آوریل و یا اوایل ماه می» نخستین پرتاب این فضاپیما را انجام دهد.

روسن همچنین توضیح داد که خدمه اسپیس اکس در حال انجام فرایندهای نوسازی روی سکوی پرتاب فالکون هوی هستند تا نخستین پرتاب آزمایشی این فضاپیما را انجام دهند و این سکو همان Pad 39A نام دارد که برای ارسال فالکون هوی و فالکون ۹ ساخته شد.

راکت فالکون هوی نخستین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی معرفی گردید و اعلام شد که اولین پرتاب خود را در سال ۲۰۱۳ انجام می دهد. اما این اتفاق هیچگاه رخ نداد و فاجعه ای که در تابستان گذشته برای آن رخ داد، برنامه ریزی های صورت گرفته را حتی از این هم بیشتر به تعویق انداخت.

حالا قرار بر آن شده که فالکون هوی پس از نخستین پرواز آمایشی خود محموله ای حاوی ۳۷ ماهواره را برای نیروی هوایی آمریکا در سپتامبر سال ۲۰۱۶ به فضا بفرستد.

محض اطلاع تان باید بگوییم که این فضاپیما قادر است تا ۵۳۰۰۰ کیلوگرم بار را با خود به مدار زمین ببرد و برای پرتاب شدن به نیرویی معادل ۴.۵ میلیون پوند نیاز دارد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل