فوکوس خودکار «هیبرید» در اکسپریا Z5، هنگام ثبت ویدیوی 4K عملکردی سریع دارد

فوکوس خودکار «هیبرید» در اکسپریا Z5، هنگام ثبت ویدیوی 4K عملکردی سریع دارد

فوکوس خودکار «هیبرید» در اکسپریا Z5، هنگام ثبت ویدیوی 4K عملکردی سریع دارد

زمانی که نام سونی به عنوان سازنده یک تلفن هوشمند به میان می آید، توجهات ناخوداگاه به سوی «دوربین» آن و مقدار کیفیت اش جلب می شوند.

سونی بزرگ ترین شرکت سازنده سنسور دوربین برای تلفن های هوشمند در جهان است و مشخصا انتظار داریم که حسگرهای به کار گرفته شده در موبایل های همین سازنده، همواره یک گام از آنچه به دیگران می فروشد، جلوتر باشند.

حال این شرکت سنسوری ۲۳ مگاپیکسلی را در خانواده Z5 قرار داده که از تکنولوژی «اکسمور» بهره می گیرند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سونی با Z5 یک بار دیگر می خواهد ثابت کند که سایر تولید کنندگان موبایل، در برابر دوربین تلفن هوشمندش حرفی برای گفتن ندارند و حتی اگر از سنسورهای ساخت شرکت ژاپنی استفاده کنند، باز هم شاهد برتری مشخص نتایج نهایی تصاویر ثبت شده توسط اسمارت فون های سونی هستیم.

نسخه «مصرف کننده» Z5 هنوز به دست کاربران نرسیده و باید توجه داشت که نرم افزار به کار رفته برای دوربین، هنوز هم نهایی نیست اما با این حال، موبایل هایی که این سازنده برای آزمایش در IFA 2015 در اختیار خبرنگاران قرار داده، جدا از عکاسی عالی، دارای ویژگی ثبت ویدیوهای ۴K با فوکوس خودکار بی نظیری هستند.

تلفن هوشمند Xperia Z5 از سونی دارای یک دوربین عالیست که می تواند با رزولوشن ۴K، ویدیوهایی با ۲۹ فریم بر ثانیه را به ثبت برساند. این در حالیست که اگر کاربر رزولوشن را به ۱۰۸۰p کاهش دهد، قادر خواهد بود به ثبت ویدیو با ۳۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه بپردازد. البته در این میان باید اشاره کرد که قابلیت لرزشگیر SteadyShot، در زمان ثبت ویدیوهای ۱۰۸۰p عمکلردی بسیار بهتر از خود نشان می دهد تا زمان ثبت ویدیوهای ۴K.

اما نکته ای که باعث می شود شاهد برتری مشخص سونی در امر فیلم برداری با Z5 باشیم، فوکوس خودکار بسیار سریع این تلفن همراه با نام HybridAF است. «فوکوس خودکار هیبرید» از تکنولوژی های جدید کمپانی ژاپنی محسوب می شود که می تواند در هنگام ثبت ویدیو با رزولوشن های متفاوت، به شکلی سریع روی سوژه های مختلفی فوکوس کند.

در ادامه ویدیویی را مشاهده خواهید کرد که با رزولوشن ۴K به ثبت رسیده و با این حال، می بینید که چگونه فوکوس خودکار هیبرید، به سرعت روی سوژه های مختلف تمرکز می کند.

نظرات ۴۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل