مایکروسافت در سکوت خبری نسخه بتای اسکایپ را برای ویندوز 10 موبایل عرضه کرد

مایکروسافت امکانی را برای کاربران خود فراهم نموده تا نسخه جدیدی از اسکایپ را که برای ویندوز 10 موبایل ساخته شده امتحان کنند و در همین راست نسخه بتای اپلیکیشن های Messaging و Video را که به تازگی از اسکایپ تفکیک شده اند برای استفاده کنندگان از بیلد پیش نمایش سیستم عامل موبایلی خود منتشر کرده است.

این اپلیکیشن ها در واقع رویکرد تازه مایکروسافت در قبال اسکایپ را نشان می دهند. این شرکت در اصل قصد دارد تا اسکایپ را به عنوان سنگ بنای اصلی ارتباطات کاربران خود به ویژه آنها که از ویندوز 10 استفاده می کنند، معرفی نماید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشیید.

امروز به جای یک اپلیکیشن فراگیر اسکایپ، صرفا اپ Messaging آن با هدف جایگزین نمودن اپ پیش فرض SMS در ویندوز 10 موبایل منتشر گردید. با استفاده از Messaging کاربران می توانند به سادگی بین پیام های کوتاه و متن گفتگوهای خود در اسکایپ شیفت کنند.

اپ جدید Video هم برقراری ارتباطات تصویری را برای کاربر فراهم می کند و می توان آن را به Facetime در محصولات اپل تشبیه نمود. براساس توضیحات ارائه شده، این اپلیکیشن قادر خواهد بود که تماس های صوتی استاندارد در ویندوز را نیز بر عهده بگیرد.

مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد انتشار عمومی این اپلیکیشن های بتا را دارد یا خیر (هیچگونه خبری به صورت رسمی در این باره منتشر نشده) اما فعلا همه اپلیکیشن های همراه ویندوز 10 قابل دانلود نیستند.

در هر صورت روشن است که اسکایپ به یک اپلیکیشن فراگیر تبدیل می شود که قابلیت اجرا روی تمامی دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 را خواهد داشت. مایکروسافت در نظر دارد که امکان ارسال پیام های متنی را همچون قابلیت های دیگر که در ابزارهای موبایل دیده می شود به کامپیوترهای شخصی اضافه نماید. پیش بینی می شود که در پایان امسال آپدیتی برای اسکایپ عرضه شود که تمامی این قابلیت ها را به ویندوز بیاورد.

سرور ابری

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟