آیفون های جدید باز هم با حافظه 16 گیگابایتی فروخته می شوند

از سال ۲۰۰۹، زمانی که اپل ۳GS را معرفی کرد تاکنون، حافظه ۱۶ گیگابایتی اولین گزینه برای خرید آیفون محسوب می شد. کاربر می توانست تمامی اطلاعات خود را از جمله فیلم، عکس، موسیقی، بازی و اپلیکیشن را همه و همه درون این ۱۶ گیگابایت جا دهد. شش سال پیش ۱۶ گیگابایت بسیار حجم بالایی بود و دوربین ۳ مگاپیکسلی ۳GS تصاویر حجیمی ثبت نمی کرد.

اما امروز ۱۶ گیگابایت حقیقتا گزینه مقبولی نیست. آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس هنوز هم با حافظه ۱۶ گیگابایتی فروخته می شود. اگر بخواهید به صورت قراردادی یک آیفون جدید تهیه کنید، باید ۱۹۹ دلار بپردازید اما خارج از قرار داد، آیفون ۶ اس، ۶۴۹ دلار قیمت خواهد داشت.

لنزهای ۱۲ مگاپیکسلی آیفون جدید قادر به تصویربرداری و فیلم برداری با کیفیت ۴K هستند و همین یک مورد کافی است تا در عرض چند دقیقه، چند گیگابایت از حافظه تلفن همراه شما پر شود. اپلیکیشن ها و بازی ها نیز روز به روز بزرگ تر می شوند و گاهی اوقات تا چند گیگابایت فضا طلب می کنند. و فراموش نکنید که آیفون دارید، خبری از درگاه میکرو اس دی و افزایش حافظه نیست.

اگر حافظه تان پر شود یا باید بازی های تان را پاک کنید و بازی جدید بریزید، یا تصاویر و ویدیوها را به حافظه ای دیگر منتقل کنید. با این حال، اپل یقینا گزینه های بهتری هم برای خریداران خود در نظر گرفته است. ورژن های ۶۴ گیگابایتی و ۱۲۸ گیگابایتی آیفون جدید محبوبیت بیشتری دارند اما عمده خریداران به سراغ ارزان ترین گزینه ی ممکن می روند. فراموش نکنیم که اپل همچنان قصد ندارد آیفون های ۳۲ گیگابایتی را وارد خط تولید خود کند اما پرچمداران اندرویدی معمولا به صورت پایه با ۳۲ گیگابایت حافظه فروخته می شوند.

فقط اپل می داند که چرا باید از خیر ورژن های ۳۲ گیگابایتی گذشت و به جای آن آیفون ۱۶ گیگابایتی ارائه داد. در حال حاضر ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸، به ترتیب مدل های پایه، میان رده و بالا رده محسوب می شوند که این مسئله به لطف حذف حافظه ۳۲ گیگابایتی ممکن شده است. سال گذشته نیز اپل سیاستی مشابه را پیش گرفت که تحلیلگران معتقدند این تصمیم مستقیما با حاشیه سود شرکت در ارتباط است و اپل قصد دارد با چنین رویه ای، سود بیشتری روانه حساب های بانکی خود کند.

با توجه به تکرار سیاست سال گذشته، به نظر می رسد استراتژی جدید تیم کوک کاملا پاسخگوی نیاز مدیران بوده است. با این حال، فیل شیلر، معاونت بخش بازاریابی اپل با اشاره به حافظه ۵ گیگابایتی iCloud سعی در پوشش این مسئله دارد.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟