همه چیز درباره آیفون 13
اپل تی وی جدید دارای سیستم عامل tvOS است

اپل تی وی جدید دارای سیستم عامل tvOS است

وقتی ادی کیو در کنفرانس امشب اپل از Apple TV جدید رونمایی کرد، اپلیکیشن ها را آینده تلویزیون ها دانست. اپل سیستم عامل جدیدی به این منظور، ویژه اپل تی وی تهیه کرده که tvOS نام دارد.

این سیستم عامل که بر مبنای iOS ساخته شده، قرار است تجربه کاربری لذت بخشی را برای کاربران به همراه بیاورد. tvOS با بهره بردن از فناوری هایی مثل Xcode و Metal که در iOS و مک وجود دارند، قرار است نگاه ویژه ای نیز به بازی ها و اپلیکیشن های تخصصی داشته باشد.

اپل که برای این سیستم عامل، کیت توسعه دهندگان را نیز در اختیار سازندگان شخص ثالث قرار خواهد داد، امکان توسعه بیشتر این اکو سیستم را فراهم کرده است. توسعه دهندگان همچنین این قابلیت را خواهند داشت تا اپلیکیشن های فراگیر بسازند که روی سراسر دستگاه های اپل مثل آیپد و آیفون کار کند و تعامل ویژه ای بین این دستگاه ها و اپل تی وی به وجود بیاورند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

dsc2249-1 (1)

انتظار می رود اولین سری اپلیکیشن ها شامل Netflix، HBO، Now و Hulu باشد. همچنین اپلیکیشن هایی به سبک iOS مانند Airbnb و Zillow، و همچنین بازی هایی مثل Crossy Road و Rayman برای آن عرضه خواهد.

dsc2242-1 (1)

از ویژگی های بازر اپل تی وی جدید و سیستم عامل، نگاه ویژه به گیمینگ است به طوری که اپل قصد دارد برای آن بازی های اختصاصی تولید کند. یکی از این بازی ها، بازی معروف Guitar Hero خواهد بود. یک بازی موزیکال انحصاری دیگر به نام Beat Sports نیز برای آن عرضه خواهد شد. پیش بینی می شود تعداد زیادی از بازی های iOS هم برای آن عرضه شوند.

نسخه بتای کیت توسعه دهنده اپل تی وی از امروز در دسترس است و توسعه دهندگان می توانند تا قبل از اواخر اکتبر که اپل تی وی عرضه می شود، اپلیکیشن هایشان برای این ست تاپ باکس خانگی را تولید و تست کنند.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato