مایکروسافت برای افزایش فروش تبلت های سرفس از HP و Dell کمک می گیرد

مایکروسافت برای افزایش فروش تبلت های سرفس از HP و Dell کمک می گیرد

مایکروسافت برای افزایش فروش تبلت های سرفس از HP و Dell کمک می گیرد

مایکروسافت واقعا می خواهد تبلت های سرفس را به ابزار اصلی مورد استفاده در کسب و کارها بدل کند، حتی اگر برای برای تحقق آن لازم باشد از امکانات رقبای خود کمک بگیرد.

کمپانی ساکن ردموند برای این منظور قراردادی با HP و Dell به امضا رسانده تا تبلت های سرفس (از جمله نسخه Pro) و لوازم جانبی آنها، در کانال های خرده فروشی این شرکت ها (شامل وب سایت و فروشگاه ها) نیز به فروش برسند.

قرارداد یاد شده از ماه آینده میلادی در آمریکا و کانادا به مرحله اجرا در آمده و از اوایل سال ۲۰۱۶ نیز شاهد گسترش آن به دیگر بازارها خواهیم بود.

قراردادی که بر اساس آن اچ پی و دل قرار است پس از فروش تبلت های مایکروسافت در کنار محصولات مشابه خود، پشتیبانی کامل از هر دو محصول را نیز به شکل یکسانی انجام دهد.

هرچند در ابتدا شنیدن خبر فروش محصولات یک سازنده توسط رقیب عجیب به نظر می رسد، اما پیش از این هم شاهد شکل گرفتن چنین همکاری هایی بودیم، مثل اپل که برای گسترش استفاده از آیپد در مشاغل، به انجام همکاری های مشترک با سیسکو و IBM می پردازد.

چنین همکاری برای هر دو سوی ماجرا سودمند خواهد بود، هم برای مایکروسافت، چرا که می تواند از بین مشتریان شریک خود کاربران جدیدی بیابد که پیشتر شاید هرگز به استفاده از تبلت های ساخت این شرکت (و از طریق آن ویندوز ۱۰) فکر نکرده بودند و شرکا نیز، می تواند با چنین قراردادی بدون صرف هزینه برای طراحی و به تولید رساندن یک محصول تازه، بخشی از سودهای ناشی از فروش و ارائه خدمات آن را به حسابش روانه کنند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل