تاتسومی کیمیشیما به عنوان پنجمین مدیرعامل نینتندو برگزیده شد

تاتسومی کیمیشیما به عنوان پنجمین مدیرعامل نینتندو برگزیده شد

پس از درگذشت ساتورو ایواتا در ماه جولای، گنیو تاکدا و شیگرو میاموتو به عنوان مدیران موقت کمپانی برگزیده شدند تا در نهایت هیئت مدیره بتواند انتخابی مناسب برای رهبری کمپانی طی سال های آتی داشته باشد.

در نهایت، تاتسومی کیمیشیمای ۶۵ ساله که اخیرا مسئولیت هیئت مدیره و منابع انسانی و پیش از آن مدیر عامل نینتندوی آمریکا بود حالا به عنوان مدیر کل نینتندو بر مسند ریاست خواهد نشست و کمپانی را در این شرایط نابسامان مدیریت خواهد کرد.

اولین ارتباط وی با نینتندو باز می گردد به سال ۲۰۰۰، زمانی که به عنوان مدیر بخش مالی Pokémon Company به استخدام در آمد. پیش از آن، به مدت ۲۷ سال در بزرگ ترین بانک ژاپن، Tokyo-Mitsubishi UFJ مشغول به خدمت بود.

نکته متفاوت در مورد کیمیشیما، ارتباط اندک وی با دنیای بازی است. برخلاف ایواتا، وی هیچگاه یک بازی ساز نبوده و اطلاعات چندانی هم در ارتباط با این صنعت به عنوان سرگرمی ندارد، بلکه آن را به چشم آمار و ارقام می بیند. اما با این وجود، تاکدا و میاموتو در مرتبه بعدی، به عنوان مدیران اصلی کمپانی به فعالیت خود ادامه می دهند تا خلائی در زمینه های بازی سازی و ساخت سخت افزار پیش نیاید و علاوه بر سودآوری، نینتندو بتواند همچنان به عنوان شرکتی خلاق به کار خود ادامه دهد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato