لنوو به زودی پروسه تولید موبایل برای رقبای خود را آغاز خواهد کرد

لنوو را می توان یکی از بزرگترین کمپانی های تکنولوژیک جهان برشمرد که محصولات الکتریکی فراوانی را تولید کرده و مدتی پیش نیز دست به خرید بخش موبایل شرکت آمریکایی «موتورولا» زده بود.

این شرکت در سال های گذشته از محل فروش تلفن های هوشمند سود مناسبی به دست می آورد اما در گزارش مالی از سه ماهه دوم سال جاری، خبر از زیان ۲۹۲ دلاری به گوش می رسید. بازار چین در حال اشباع شدن است و چنین زیان هایی نیز در ادامه راه، برای شرکت های مقیم چین بیشتر خواهند شد. شیائومی، ZTE، هوآوی و شرکت های چینی بسیار دیگری در این کشور در حال فعالیت هستند که باعث کاهش سود و رفتن رو به زیان های مکرر شده اند. لنوو اما برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی، تصمیمات جدیدی گرفته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

لنوو تصمیم دارد از منابع گسترده خود استفاده کرده و برای سایر شرکت های توسعه دهنده تلفن هوشمند، به ساخت و اسمبل کردن این محصولات مشغول گردد. به کلامی ساده تر، لنوو اجازه خواهد داد بزرگترین رقبایش، از کارخانه های عظیم اش برای تولید موبایل های خود بهره جویند.

گفته می شود پس از زیان ۲۹۲ میلیون دلاری که در ماه گذشته گزارش شد، مدیران این شرکت چنین راهکاری را برگزیده اند. در این میان لازم به ذکر است که خرید بزرگ و اخیر لنوو که آن را با نام موتورولا می شناسیم، سود مناسبی را به جیب مدیران شرکت چینی سرازیر کرده اما در هر صورت، بازار اشباع شده چین که در واقع محل اصلی لنوو برای فروش محصولاتش است، باعث گشته تا این شرکت با زیانی کلان رو به رو گردد.

با راهکار فعلی، لنوو تمرکز خود را بر روی بخش اسمبل کردن تلفن های هوشمند معطوف خواهد ساخت و به همین وسیله، تبدیل به رقیبی بزرگ برای فاکسکان، Compal Electronics و FIH Mobile خواهد شد که از بزرگان این تجارت به شمار می آیند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟