کورتانا به شکل عمیقی با نسخه بعدی پلتفرم سیانوژن یکپارچه خواهد شد

آقای Kirt McMaster، مدیر عامل استارتاپی تحت عنوان «سیانوژن» است؛ شرکت کوچکی که دیدگاه های متفاوتی برای پلتفرم گوگل، به نام اندروید دارد. وی اخیر با وب سایت IBTimes مصاحبه کرده و خبرهای جدیدی در مورد نحوه بکار گیری دستیار دیجیتالی مایکروسافت در نسخه بعدی پلتفرم اختصاصی خود را مطرح نموده است.

همانگونه که پیشتر نیز برایتان نوشته بودیم، به شکل رسمی خبر رسیده بود که پلتفرم سیانوژن به «کورتانا» مجهز خواهد شد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

McMaster، معتقد است که استفاده از کورتانا در پلتفرم جدید این استارتاپ، می تواند برگ برنده ای برای او و شرکتش باشد.

البته راه یافتن کورتانا به اندروید، خبر تازه ای نیست اما McMaster اذعان دارد که دستیار دیجیتالی مایکروسافت، به شکل عمیقی با پلتفرم جدید یکپارچه سازی خواهد شد.

وی به International Business Times می گوید که کورتانا دسترسی های بسیار بالایی به بخش های مختلف پلتفرم خواهد داشت و بر همین اساس، قابلیت های آن نیز بسیار بیشتر از نمونه ای که برای اندروید منتشر شده، خواهند بود.

او حتی «سیری» از اپل را نیز به چالش می کشد و قابلیت های آن را محدود می داند: «کاربر می تواند با فرامین صوتی خود که آنها را به کورتانا می دهد، از اسپاتیفای استفاده کند. کاربر در واقع از کورتانا می خواهد تا موسیقی مورد نظرش را برای او پخش کند در حالی که چنین قابلیتی، در سیری وجود ندارد.»

اسپاتیفای البته صرفا یک مثال برای اپلیکیشن های سرویس-مانند است؛ در واقع McMaster تصمیم دارد از منابع اندروید و کورتانا برای خلق دستیار دیجیتالی پرقدرتی استفاده کند. او همچنین باور دارد که استفاده از کورتانا، وی را بی نیاز از کمک گوگل در سال های آینده خواهد کرد.

لازم به ذکر است که Cyanogen OS، در موبایل هایی شناخته شده استفاده نمی شود و بیشتر در محصولات ارزان قیمتی که از سوی سازندگان هندی توسعه یافته اند قرار گرفته. البته نسخه اول از تلفن هوشمند وان پلاس نیز از همین پلتفرم استفاده می کرد اما در زمان توسعه وان پلاس ۲، رابطه این دو کمپانی رو به تاریکی رفت و سپس شاهد از راه رسیدن این موبایل با نسخه ای اختصاصی از اندروید بودیم که توسط خود وان پلاس توسعه پیدا کرده بود.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟