ایلان ماسک: تا سال 2020 محدوده برد حرکتی ماشین های الکتریکی بیشتر می شود

ایلان ماسک: تا سال 2020 محدوده برد حرکتی ماشین های الکتریکی بیشتر می شود

ایلان ماسک: تا سال 2020 محدوده برد حرکتی ماشین های الکتریکی بیشتر می شود

بسیاری از افراد به خاطر برد حرکتی کوتاه ماشین های الکتریکی از خرید چنین دستگاه هایی خودداری می کنند اما ایلان ماسک مدیرعامل تسلا تصور نمی کند که این مشکل تا ابد پابرجا بماند.

او در جریان مصاحبه اش با یک کانال دانمارکی ابراز امیدواری کرد که تکنولوژی باتری با نرخ ۵ الی ۱۰ درصدی به صورت سالانه رشد داشته باشد و همین مساله می تواند در یک بازه زمانی کوتاه، باعث شود که حداکثر برد حرکتی این دستگاه ها به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

ماسک خاطر نشان کرد که خریداران مدل اس همین حالا هم می توانند با یک بار شارژ اتومبیل خود مسافتی بالغ بر ۸۰۴ کیلومتر را (با سرعت های پایین) با آن طی کنند و اینکه، محدوده یاد شده می تواند تا سال ۲۰۱۶ میلادی به ۹۶۵ کیلومتر و تا سال ۲۰۲۰ میلادی به رقم ۱۲۰۰ کیلومتر برسد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

با وجود آنکه به سختی می توان این اعداد و ارقام را برای یک ماشین الکتریکی باور کرد، در خوشبینانه ترین حالت انتظار می رود که برد این ماشین ها به رقم ۶۱۴ الی ۷۷۷ کیلومتر برسد.

البته این میزان برای سفرهای شهر به شهر کفایت می کند و استفاده از مواد سبک تر و به کارگیری استراتژی های دیگر برای بهینه سازی چنین خودروهایی نیز می تواند این برد را بهبود ببخشد.

ماسک همچنین موضع سخت گیرانه ای در مورد اتومبیل های خودران دارد. او باور دارد که تا سال ۲۰۱۸ میلادی، ماشین های کاملا خودران به عرصه خیابان ها راه پیدا می کنند (و این خودروها قادرند به هر جایی بروند).

بازه زمانی پیش بینی شده بسیار کوتاه است و به خصوص با در نظر داشتن اینکه طرح های مربوط به نمونه اولیه این ماشین همچنان نقص های قابل توجهی دارند، باز هم زمان اعلام شده از سوی ماسک قابل تامل است.

با این همه، مدیر کمپانی تسلا تصور نمی کند که به این زودی ها سیل ماشین های خودران به خیابان ها راه پیدا کنند. او باور دارد که قانونگذاران هوشیار اجازه تردد چنین ماشین هایی را ظرف ۱ تا سه سال آینده نخواهند داد و پذیرش عمومی این ماشین ها نیز در برخی مناطق بیشتر از بخش های دیگر خواهد بود.

شاید ظرف سال های آینده بتوانید یک رانندگی بدون دست را تجربه کنید، اما قادر نخواهید بود که تاریخ دقیق این رویداد را روی تقویم خود مشخص نمایید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل