گزارش دیجیاتو از غرفه شرکت فناپ در تلکام ۲۰۱۵

شرکت فناپ را در حال حاضر می توان یکی از بزرگترین و فعال ترین مجموعه های IT در داخل ایران دانست. این شرکت که در سال ۸۴ با سرمایه گذاری گروه مالي پاسارگاد فعالیت خود را آغاز کرد، اکنون در حوزه های بسیاری مشغول به فعالیت است و زیر مجموعه های بسیاری تحت مدیریت آن، متولد شده اند.

فناپ در ابتدا فعالیت خود را در حوزه نرم افزارهای بانکی آغاز کرد، و امروز علاوه بر این موضوع، در حوزه های دیگر فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت است و با ارائه راه حل های مورد اعتماد در حوزه های مالی، بانکی و بیمه ای، خدمات ارزش افزوده، حمل و نقل هوشمند، مراکز داده، امنیت و تجهیز ساختمان ها و شعبه های هوشمند، تبديل به يكي از بزرگترين شركت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح ملي شده است.

در ادامه با سرویس هایی که فناپ در تلکام ۲۰۱۵ معرفی کرده است بیشتر آشنا خواهیم شد و با دوربین دیجیاتو در داخل غرفه این شرکت، به گشت و گذار خواهیم پرداخت.

سرویس های ویژه کودکان در قالب پروژه Kids

مطالعه روی پروژه «کودکان» فناپ از اواخر سال 93 شروع شد. با گذشت چند ماه و از اوایل سال 94، فناپ با هدف توسعه خدمات قابل ارائه در بخش کودک، به‌طور جدی وارد این حوزه شد و اکوسیستمی را با چهار مجموعه محتوایی شامل خدمات سلامت، آموزش، سرگرمی و نظارت والدین بر کودکان ترسیم کرد.

امین اشتهاردی، ‌مدیره پروژه کودکان (Kids) فناپ می‌گوید: کودکان رده سنی سه تا 14 سال، عمده مخاطبان دریافت‌کننده خدمات این پروژه هستند. البته از سوی دیگر، کودک‌یاران شامل والدین و مربیان نیز در گروه دیگر این مخاطبان جای می‌گیرند.

«چیک‌چیک» عنوان یکی از برنامک‌های جذاب برای کودکان و نوجوانان است. چیک‌چیک، اولین شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر برای حوزه کودک است. بچه‌ها می‌توانند نقاشی بکشند یا عکاسی کنند و تصاویرشان را در این شبکه به اشتراک بگذارند. برای این بخش مسابقاتی طراحی شده که کودک می‌تواند براساس دریافت بیشترین تعداد لایک، به قید قرعه برنده شود.

برنامک «پنجره» نیز در حوزه نظارت والدین بر رفتارهای کودکان‌ در فضای مجازی طراحی شده است. این برنامک به والدین اجازه می‌دهد، نرم‌افزارهای مورد صلاحدید آنها در اختیار کودک قرار گیرد و دسترسی به سایر نرم‌افزارها برای وی قفل شود. پدر و مادر، از طریق این نرم‌افزار می‌توانند برای حضور کودک‌شان در فضای مجازی، محدودیت زمانی قائل شوند.

پنجره، بیشتر خاصیت محافظتی از کودکان را دارد، علاوه بر اینکه مجموعه گزارش‌هایی را نیز در اختیار والدین قرار می‌دهد تا آنها بدانند چه محتواهایی بیشتر مورد رغبت کودکان قرار گرفته است. در فاز اول، این برنامک روی گوشی والدین نصب می‌شود، اما در فاز دوم که احتمالا ظرف یک ماه آینده فعال خواهد شد،‌ امکانی داده می‌شود که والدین به تعداد فرزندان خود حساب کاربری جداگانه‌ای ایجاد کنند و از راه دور روی تبلت یا گوشی فرزندشان نظارت کنند.

«بادبادک» اما برنامکی است که در حوزه آموزش و سرگرمی فعال شده است. بادبادک در واقع یک برنامک واقعیت‌افزوده است و افراد با استفاده از آن می‌توانند محتوایی افزون بر آنچه در مجلات و کتاب‌های کودکان قرار گرفته را اعم از افزودن ویدئو، صوت، عکس و ... به صفحات مجله یا کتاب بیفزایند.

به گفته اشتهاردی، فناپ در ایام نمایشگاه تلکام با همکاری «درسا» همراه اول و نشریه «نبات» از برنامک بادبادک رونمایی کرده است. بدین‌ترتیب،‌ چنانچه برنامک بادبادک روی تلفن هوشمند نصب شده باشد، صفحات متنوع‌تری از نشریه نبات در دسترس کودک قرار می‌گیرد.

او می‌گوید: «درسا» پروژه سیم‌کارت کودک همراه اول است که فناپ مذاکرات ابتدایی را با آنها شروع کرده و در نمایشگاه به‌طور آزمایشی، بادبادک را روی آن به اجرا درآورده است. چنانچه کودک لوگوهای درسا را اسکن کند، می‌تواند محتواهای ویدئویی مرتبط با آن را دریافت کند.

مدیر پروژه Kids فناپ با بیان اینکه نقش عمده این شرکت در تولید و جمع‌آوری محتوا خلاصه می‌شود، می‌افزاید: مجموعه‌ای از سرویس‌ها مثل چیک‌چیک، بادبادک، پنجره و دیگر خدماتی که در آینده اضافه می‌شوند، بیشتر نقش کانالی را برای میزبانی دیگر خدمات نظیر اپ‌استور یا بازار برنامک‌های کودک، بازی می‌کنند.

وب‌سایت «بارانیکا» که ویترینی از مجموعه سرویس‌های فناپ در حوزه Kids است، تمامی این برنامک‌ها را در خود جای داده است. علاوه بر آن،‌ آرشیو محتواهای ویدئویی نیز روی سایت بارانیکا قرار گرفته که کودک متناسب با سن خود می‌تواند محتواها را انتخاب و مشاهده کند. سرویس مدیریت محتوای کودک نیز در کنار مجموعه فروشگاه‌های عرضه محصولات کودک قابل دسترس است.

اشتهاردی، می‌گوید: آنچه فناپ به آن می‌اندیشد، اکوسیستمی از خدمات کودکان و نوجوانان است که به تولیدکنندگان محتوا، امکان ارائه می‌دهد.

سازمان ها مشتریان جدید# 720* می شوند

کد دستوری#*720 فناپ، زیرساختی مخابراتی است که کاربران می‎توانند با شماره‎گیری آن بصورت رایگان، فعالیت های بانکی و اطلاع رسانی را انجام دهند.

یوسف پور، مدیر تلکام فناپ، بیان می کند: در این سامانه علاوه بر تمرکز بر ارائه خدمات به کاربران نهایی، سرویس های مربوط به هر صنعت تعریف خواهد شد؛ بدین معنا که باید زیرساخت پرداخت اختصاصی آن حوزه را ایجاد کرد تا سازمان مورد نظر، فعالیت های پرداختی اش را در کمترین زمان ممکن دریافت و خدمات را به پرسنل خود ارائه کند.

به گفته وی، در حال حاضر امکان خرید الکترونیکی بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری برای مشتریان سازمانی و غیر سازمانی روی این سامانه وجود دارد.

یوسف پور، می گوید: بخشی از این سامانه برای مشترکین عمومی و بخشی از آن برای کسب و کارها است. در این نمایشگاه برای کاربران عمومی، طرح های تشویقی همچون شارژ رایگان، تبلت و گوشی هوشمند در نظر گرفته ایم. بازدیدکنندگان به ازای خرید شارژ ، دریافت موجودی حساب و پرداخت قبض، و به نسبت کسب امتیاز، به قید قرعه جوایزی نظیر تبلت و گوشی هوشمند میگیرند.

یوسف پور معتقد است: بسیاری از کدهای دستوری موجود، از مجموعه های بانکی هستند و فعالیتی را انجام نمی دهند اما بیشترین تراکنش در شرکت های فعال psp همچون فناپ است.

مطالب مرتبط

شفاف‌سازی معاون وزیر ارتباطات درباره یک مصوبه جنجالی و تغییر مدیرعامل رایتل

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پی شایعاتی مبنی بر شتاب‌زدگی تصویب مصوبه کمیسیون این سازمان اعلام کرده که این موضوع صحت ندارد و این مصوبه بدون شتابزدگی با مشارکت اعضای کمیسیون به مرحله نهایی رسیده است.به تازگی «مینا مهرنوش» که چند روزی به عنوان مدیرعامل  جدید در رایتل مشغول به کار بود... ادامه مطلب

روابط عمومی شستا: رایتل تنها در مباحث فنی تابع سازمان تنظیم مقررات است

مدیر روابط عمومی شستا در خصوص حواشی ایجاد شده پیرامون انتصاب مدیرعامل جدید این اپراتور تاکید کرده که بر اساس قانون تجارت مدیرعامل هر شرکتی را اعضای هیئت مدیره آن شرکت انتخاب می‌کنند. به گفته او رایتل تنها در مباحث فنی تابع سازمان تنظیم مقررات است.«حسن محمدی» مدیر روابط عمومی شستا با اعلام این موضوع که ملاحظات... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات مدیر عامل جدید رایتل را به رسمیت نمی‌شناسد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با انتشار بیانیه‌ای انتصاب مینا مهرنوش که عصر امروز به عنوان مدیرعامل جدید رایتل معرفی شده بود را فاقد وجاهت دانست و خبر داد که تصمیمات وی مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود.ظهر امروز رگولاتوری اعلام کرده بود که برای انتصاب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره اپراتورهایی که بالای ۵۰۰ هزار... ادامه مطلب

مینا مهرنوش مدیرعامل رایتل شد

همزمان با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در رابطه با لزوم تاییدیه رگولاتوری برای انتخاب مدیر عامل اپراتورها، رایتل به طور رسمی اعلام کرد که «مینا مهرنوش» که از تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ به عنوان عضو هیات مدیره رایتل منصوب شده بود بر اساس مصوبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ هیات مدیره رایتل به عنوان مدیر عامل این اپراتور فعالیت خود... ادامه مطلب

انتصابات کلیدی در اپراتورها مشروط به تایید رگولاتوری شد

با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، از امروز انتصاب مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، قائم مقام و مدیر فنی اپراتورها مشروط به تایید رگولاتوری خواهد بود.آنطور که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گزارشی اعلام کرده است، الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیات مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان... ادامه مطلب

تبدیل سیم‌کارت‌های اعتباری به دائمی در اپراتور همراه اول محقق شد

مشترکین اعتباری همراه اول از این پس می‌توانند سیم‌کارت اعتباری خود را به سیم‌کارت دائمی تبدیل کرده و مانند دیگر مشترکین دائمی این اپراتور در پایان هر ماه  قادر به دریافت صورتحساب باشند و از سرویس ها و مزایای سیم کارت های دائمی برخوردار شوند.به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران و به گزارش... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟