تسلا به زودی خودروهای الکتریکی ارزان تری تولید خواهد کرد

تسلا به زودی خودروهای الکتریکی ارزان تری تولید خواهد کرد

به تازگی آقای ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا اطلاعات جدیدی از برنامه های شرکتش در خصوص توسعه خودروهای الکتریکی را منتشر نموده است.

بر اساس توئیتی که وی اخیرا از طریق اکانت رسمی توئیتر اش ارسال کرده، وی بار دیگر در دست توسعه بودن Model 3 را تایید نمود که به احتمال زیاد یک مدل سدان ارزان قیمت است. آقای ماسک همچنین از یک خودروی دیگر با عنوان Model Y خبر داد؛ خودرویی که انتظار می رود نمونه ای «کراس اوور» مانند بوده [در اصل یک CUV - محصولی که بین خودروهای سدان معمولی و SUV ها دسته بندی می شود] و ظاهری مشابه با Model 3 داشته باشد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در ابتدای سال میلادی جاری، ایلان ماسک خبر داده بود که مدل ۳، خودروی سدانی با قیمت حدود ۳۵ هزار دلار خواهد بود.

screen shot 2015-10-05 at 1.49.31 pm-w600

این اما اولین بار است که وی در مورد Model Y سخنی به میان آورده و از وجود آن خبر می دهد. ایلان ماسک صرفا در توئیت های اخیرش اظهار نموده که درب های این دو خودرو، همچون SUX مدل X، رو به بالا و با حالتی شبیه به بال گشوده می شوند.

screen shot 2015-10-05 at 2.13.39 pm-w600

آقای ماسک البته اکنون توئیت مورد بحث را پاک کرده. وی در میان گفته هایش، اظهار داشته که کمپانی اش در حال کار بر روی نمونه ای ارزان تر از Model X است. او گفت که مدل اکس با باتری ۷۰ کیلو واتی، در دست توسعه است اما ۱۲ ماه دیگر تا رسیدن به مرحله رونمایی فاصله دارد. لازم به ذکر است که آقای ماسک این توئیت را نیز حذف کرده است.

tesla-model-x04-1-w600

تسلا در هفته گذشته به شکل رسمی عرضه اولین خودروی SUV (شاسی بلند) خود با نام Model X را با قیمت پایه ۱۳۲ هزار دلار را آغاز کرد؛ آقای ماسک پس از عرضه این خودرو گفت که مدل اکس به حدی پیشرفته است که شاید بهتر بود اکنون آن را توسعه نداده و به فروش نمی رساندیم. حال به نظر می رسد کمپانی مورد بحث در صدد است تا با ارائه نمونه ای ارزان تر از همین خودروی اکس با باتری ۸۰ کیلو واتی، قیمت آن را به حد معقول تری برساند.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato