شرکت «سیناپتیکس»، ClearForce را معرفی کرد؛ فورس تاچ برای همه سازندگان

شرکت «سیناپتیکس»، ClearForce را معرفی کرد؛ فورس تاچ برای همه سازندگان

شرکت «سیناپتیکس»، ClearForce را معرفی کرد؛ فورس تاچ برای همه سازندگان

Synaptics شرکتی است که در زمینه توسعه نمایشگرهای تاچ و حسگرهای اثر انگشت فعالیت می کند اما بیشتر سازندگان محصولات سخت افزاری از جمله نوت بوک ها، برای تامین ترکپد لپ تاپ خود به سراغ این شرکت آمریکایی می روند.

حالا این شرکت دست به معرفی تکنولوژی ClearForce زده است؛ نوعی از فناوری که ابتدا نمونه مشابه اش از سوی هوآوی با Mate S معرفی شد و سپس اپل، آیفون های خود را با تکنولوژی ۳D Touch معرفی کرد و از طریق تبلیغات مثبتی که برای همین فناوری انجام داد، تا کنون توانسته ۱۳ میلیون آیفون را به فروش برساند.

به طور کلی وارد کردن اندکی فشار بیشتر برای باز شدن منوی دیگر، می تواند باعث سرعت بخشیدن به امور شده و کاربران نیز تا کنون بازخوردهای بسیار مثبتی به این تکنولوژی داشته اند. اما به جز اپل و هوآوی، شرکتی که بخواهد این فناوری را در محصولاتش جای دهد چه باید بکند؟ سیناپتیکس اکنون با ClearForce در پی پاسخ دادن به همین پرسش برآمده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت مورد بحث اکنون یک دموی ویدیویی از قابلیت های ClearForce منتشر نموده که در آن می بینیم برخی از گجت های کمپانی های مختلف به این فناوری مجهز شده اند. سیناپتیکس در این دمو تلاش کرده تا قابلیت های بسیاری را به کاربران نشان دهد و موقعیت هایی که با استفاده از همین تکنولوژی فراهم می شوند را به وضوح، به تصویر کشد.

از اسکرول کردن صفحات وب گرفته تا زوم کردن روی تصاویر و استفاده از این تکنولوژی در بازی های ویدیویی، لاک و آنلاک کردن موبایل، استفاده از نمادها در هنگام تایپ با کیبورد و سایر مواردی که می توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

۳D Touch از اپل و فورس تاچ هوآوی، برای همیشه اختصاصی باقی نخواهند ماند و اکنون شرکت مورد اشاره از راه رسیده تا امکان استفاده از همین تکنولوژی را برای بقیه سازندگان گجت های دیجیتالی با نمایشگر های لمسی مهیا کند.

کوین باربر (Kevin Barber) یکی از معاونین ارشد سیناپتیکس در این خصوص می گوید: «این تکنولوژی قدم بعدی انسان در زمینه تعامل با دستگاه های دیجیتالیست و به زودی همه سازندگان از فناوری توسعه یافته از سوی ما استقبال خواهند کرد.»

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل