لکسوس ماشینی با ابعاد واقعی از جنس مقوا ساخته است که حرکت می کند

لکسوس ماشینی با ابعاد واقعی از جنس مقوا ساخته است که حرکت می کند

اجسامی که با استفاده از هنر اورگامی ساخته می شوند معمولا یا به شکل جرثقیل هستند یا جغد، پروانه و چیزهایی از این دست اما لکسوس باور دارد که می شود حتی یک ماشین را با استفاده از این هنر ساخت.

خودرویی که در تصویر می بینید در اصل یک الگوی قابل بازیافت است که از ۱۷۰۰ قطعه مقوا ساخته شده و هرکدامشان برای آنکه عملکرد دقیقی با هم داشته باشند با دقتی بسیار بالا برش داده شده اند. جالب است بدانید حتی چرخ های این ماشین هم از مقوا ساخته شده اند و بله قابلیت حرکت هم دارند.

این خودرو جسمی ثابت و بی حرکت نیست و در زیر سطوح مقوایی آن از فریم های فولادی و آلومینیومی استفاده شده است. درهای آن قابلیت باز شدن دارند و فضای داخلی اش هم مانند ماشین های معمولی مجهز به تعدادی صندلی و نگهدارنده فنجان است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در قسمت جلوی این ماشین دو چراغ قرار دارد و جالب تر از همه اینکه یک موتور الکتریکی درست در زیر کاپوت آن جای گرفته که امکان حرکت به خودرو را می دهد با این همه تصور نمی شود که اتومبیل مقوایی لکسوس مجوز حرکت در خیابان ها را دریافت نماید.

لکسوس برای ساخت این ماشین با شرکت ها LaserCut Works و Scales and Models وارد همکاری شده که در زمینه طراحی فعالیت دارند. آنها برای این منظور از مدل های دیجیتالی سه بعدی نسخه اصلی این خودرو بهره گرفته اند و سپس قطعات مورد نیازشان را در مقواهایی با ضخامت ۱۰ میلیمتر از طریق لیزر برش دادند. در مرحله بعدی قطعات به صورت دستی سر هم شدند و برای ایجاد استحکام بیشتر نیز از چسب و چوب برای اتصال آنها به هم استفاده شد.

خودروی اورگامی لکسوس قطعا برای طی یک مسیر کوتاه آزمایشی با مشکلی روبرو نمی شود، اما این ماشین در مجموع یک اثر هنری است که برای دیده شدن و تعریف و تمجید ساخته شده و قطعا می تواند چهره دیگری از ماشین ها را به ما نشان دهد.

وقتی چشم از رنگ قهوه ای متمایز و مشخصات این ماشین بر می دارید ناخودآگاه متوجه خط و خطوطی می شوید که در سرتاسر بدنه آن به چشم می خورند و شکل و شمایلی زیبا را برایش آفریده اند.

lexus2

lexus4

lexus5

lexus6

lexus7

lexus8

lexus9

 

lexus5

lexus1

lexus3

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato